Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Spor o záchody. Dle ČUS lze už nyní využívat na sportovištích také zázemí

ČUS rozporuje vyhlášení vlády. foto: Lidovky.cz

PRAHA - Podle České unie sportu (ČUS) by mělo být možné na znovu otevřených sportovištích využívat při dodržování stanovených podmínek i toalety. Unie se odvolává na právní výklad, který si nechala zpracovat po rozhodnutí vlády, která od úterý uvolnila opatření proti šíření koronaviru. Vláda uvedla, že nadále není možné využívat zázemí sportovišť, jako jsou sprchy nebo šatny.
  7:02

„Podle mého názoru je možné zpřístupnit WC na sportovišti za splnění dalších stanovených podmínek, a to zajištění zvýšených hygienických opatření v prostorách WC. V prostoru mohou být maximálně dvě osoby, povinností je nosit ochranné prostředky dýchacích cest,“ napsal advokát Daniel Viduna v rozboru pro ČUS.

Běh nebo jízda na kole v lese jsou nyní možné i bez roušek, na místech s pohybem většího počtu lidí by lidé obličej zakrytý mít měli. 

„V této otázce zatím není možné stanovit jednoznačný výklad a konkrétní případy je třeba posuzovat individuálně, což lze předpokládat i ze strany případných kontrol. Osvobozeno od nošení ochranných prostředků je výhradně sportování na venkovních sportovištích. Bylo by vhodné, aby státní autorita upřesnila, co vše je zahrnuto pod obecným pojmem venkovní sportoviště, tam se nabízí výkladů více,“ uvedl Viduna. 

Podle něj by měla dnes zveřejnit výklad také Národní sportovní agentura.

Autor: