12. prosince 2007 9:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sportovec roku: zřejmě opět žena

Barbora Špotáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Špotáková | foto: ČTK

PRAHA Kdo se stane sportovním králem roku? Tradiční anketa Klubu sportovních novinářů už zná deset finalistů, jež určilo 160 hlasujících. Z prvního kola postoupili tři atleti, po dvou lyžařkách a fotbalistech a po jednom hokejistovi, biatlonistovi a rychlobruslařce.

Před branami elitní společnosti zůstala taková esa jako fotbalista Rosický, mistr světa ve skikrosu Kraus nebo běžec na lyžích Bauer, který začal sbírat vavříny ve Světovém poháru až po uzávěrce prvního kola ankety.

V desítce nechybí obhájkyně loňského prvenství Kateřina Neumannová, jejíž zásluhou vyhrála žena poprvé od roku 1984, zatímco desetibojař Roman Šebrle, vítěz z roku 2004, je mezi nejlepšími nepřetržitě od roku 2000.

Finalistek je hned pět, a takové zastoupení ženy v české historii ankety ještě neměly. Kromě Baďurové se letos všechny sportovkyně mohou honosit titulem mistryně světa, z mužů toto právo náleží pouze Šebrlemu.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety mohou televizní diváci sledovat 12. ledna v přímém přenosu ČT. Komu by dala hlas Barbora Špotáková? „Podle mě by se Sportovcem roku měla stát Šárka Záhrobská, protože vyhrát mistrovství světa ve slalomu s našimi podmínkami je opravdu unikát. Ale – je pro mě dobré dávat hlas případné soupeřce?“ usmívá se letošní Atletka roku.


Desítka, z níž vzejde vladař roku

 Kateřina Baďurová   (atletika) 
 Petr Čech             (fotbal) 
 Jaromír Jágr          (hokej)  
 Marek Jankulovski     (fotbal) 
 Kateřina Neumannová (lyžování) 
 Martina Sáblíková              
                (rychlobruslení)
 Roman Šebrle        (atletika) 
 Michal Šlesingr      (biatlon) 
 Barbora Špotáková   (atletika) 
 Šárka Záhrobská     (lyžování) 

(sportovci jsou seřazeni podle  
abecedního pořadí)
   


              
         

jak

Najdete na Lidovky.cz