Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková vyhrála podeváté Atleta roku a spolu s Vadlejchem se proměnili ve zpěváky

Sport

  22:30
PRAHA - Nejlepší čeští oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch se na závěr slavnostního vyhlášení ankety Atlet roku proměnili ve zpěváky.

Závěrečnou píseň večera zazpívali společně Jakub Vadlejch a Barbora Špotáková. foto: ČTK

Společně se postarali o závěrečné hudební číslo večera, když zazpívali duet na nápěv písně Čo bolí, to prebolí. O text přizpůsobený úskalím oštěpařské kariéry se postaral Radan Dolejš. „Co hodíš, to přehodí někdo příště zas,“ popisoval v něm. 

Nejlepší čeští atleti letošního roku také zpívali, jak je třeba makat dál a být třeba zase tím, kdo hodí dál. „Kdo by se bál, když pes štěká. Vítězství dál někde čeká. Medaile dál někde čeká,“ znělo sálem.

Původně byla ve hře i jiná píseň, ale ta se Špotákové příliš nelíbila, tak nakonec vybrali tento duet Mira Žbirky a zpěvačky Marthy. 

„Pak jsem tedy zjistila, že je na mě dost těžká, ale to už bylo rozhodnutý, že ji musíme zpívat. Byla jsem překvapená, že jsem neodhadla úplně své možnosti. Ale nakonec si myslím, že jsem sama sebe i překvapila. Že jsem se vybičovala k výkonu, ke kterému normálně ne,“ vyprávěla Špotáková, pro kterou byl ženský part nezvykle vysoko.

Ráno byla nervózní, ale při generálce se uklidnila. Z vystoupení byla nakonec nadšená. 

„Opravdu krásný zážitek. Já jsem nejdřív myslela, že to mám tak trochu za trest, protože jsou to nervy, nejsem v tom ryba ve vodě. Ale pak se to přeměnilo a byl to nádherný zážitek,“ řekla.

Vadlejch od dětství zpívá velmi rád. „Mamka by byla určitě ráda, kdybych se zpěvu věnoval, když jsem byl mladší. Nějaké školní zkušenosti byly ve víc lidech, ale určitě nic profesionálního,“ řekl vicemistr světa z Londýna.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat