Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Sprint biatlonistů vyhrál veterán Fischer

15:16
SAN SICARIO - Německý reprezentant Sven Fischer dokázal ve svých 34 letech získat své první olympijské zlato v individuálních závodech. Nejlepší z Čechů byl Zdeněk Vítek, který skončil jedenáctý.

Olympijský vítěz ve sprintu biatlonistů, německý reprezentant Sven Fischer. foto: AFP

Připsal si i cenný skalp obhájce zlata ze Salt Lake City Oleho Einara Björndalena. Toho srazily tři chyby na střelnici.

Fischer dnes díky bezchybné střelbě získal zlato s náskokem osmi sekund. Majitele dvou nejcennějších kovů ze štafet doprovodí na stupně vítězů Norové Halvard Hanevold, jenž také ani jednou neminul, a Frode Andresen s jednou chybou.

Osmadvacetiletý Vítek, jenž má ve sbírce bronzovou medaili ze sprintu na MS 2003, minul pouze jednou vestoje a na Fischera ztratil 1:12,8 minuty. Jedenácté místo je jeho nejlepším
umístěním na olympiádě.

"Asi jsem se tady malinko rozdýchal a hlavně to bylo kratší, takže jsem vcelku spokojený," řekl Vítek novinářům. "Dneska to nevypadalo zas tak špatně," dodal.

Vytvořil si tak dobrou pozici pro další slušné umístění v sobotní stíhačce na 12,5 km, do které biatlonisté odstartují s odstupy z dnešního závodu. "Samozřejmě šance na medaili je, ale
tu má každý a stíhačka bude úplně jiný závod," řekl Vítek.

Zbývajícím českým reprezentantům se nedařilo, zůstali mimo elitní třicítku.