Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sprinter Bolt chce hrát v zimě australskou ligu v kriketu

Sport

  15:59
MELBOURNE - Jamajský sprinter Usain Bolt zvažuje, že v zimě bude hrát v Austrálii ligu v kriketu. Držitel tří zlatých olympijských medailí z Londýna i Pekingu dostal podle agentury AP nabídku od klubu Melbourne Stars.

Usain Bolt obhájil olympijské vítězství i v závodě na 200 metrů foto: Reuters

"Když mi dají šanci, určitě to vyzkouším. Nevím, jestli v tom budu dobrý, určitě budu muset hodně potrénovat," prohlásil Bolt. Šestinásobný olympijský šampion s klubem jednal už před hrami v Londýně a teď budou rozhovory pokračovat.

ČTĚTE TAKÉ

Bolta, který v mládí hrál na Jamajce mládežnické soutěže v kriketu, do Melbourne přilákal australský hráč Shane Warne. Osmičlenná liga v tzv. Twenty20 - což je výrazně kratší varianta kriketu, kde zápas trvá zhruba tři hodiny, zatímco v tradiční se hraje až pět dní - se v Austrálii hraje během prosince a ledna.

"Warne se mě zeptal, jestli mám opravdu zájem, protože by to mohl zařídit. Uvidíme, jestli na to najdu čas. Chtěl bych to zkusit," uvedl Bolt. "Twenty20 miluju. Je to napínavé, celou dobu musíte jít na plný plyn a nejde jen tak odpalovat míček. Musíte být agresivní a přesně takový pálkař bych chtěl být," řekl slavný sprinter.

Autor: