Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štafeta biatlonistů dojela ve francouzském Annecy devátá

Sport

  16:11
ANNECY (Francie) - Dlouho to vypadalo na reprízu čtvrtečních štafet žen a další triumf Německa. Jenže pohárový závod štafet biatlonistů se v samé koncovce proměnil v drama a prvenství slavili Rusové. České kvarteto skončilo v Annecy-Le Grand Bornard deváté.

Český biatlonista Ondřej Moravec foto: Reuters

Co se týče střelby, byla v podání čtveřice českých mužů takřka přes kopírák. To znamená: každý z nich měl jednu položku bez dobíjení a druhou vždy jen s jedním dobíjením. S bilancí 0 trestných kol + 4 dobíjení tak byli Češi společně se Švýcarskem střelecky nejúspěšnější.

Běžecky zatím zdaleka na takové výši nejsou, trenér Ondřej Rybář ladí jejich běžeckou formu až k Soči. Navíc v týmu byli dva méně zkušení borci 23letý Lukáš Kristejn a 22letý Michal Krčmář - a ti se v mezích svých možností se startem vypořádali dobře.

Kristejn předával po prvním úseku štafetu na 10. místě se ztrátou 47 vteřin. Soukup ji na chvíli posunul na 8. místo, ale nakonec přijel s odstupem 1:06 minuty na 11. místě. Krčmář potom vytáhl Čechy na devátou příčku (odstup 2:03) a na té už finišman Moravec setrval, byť ztráta opět narostla.

„Kluci nejsou v optimální běžecké formě, ale vrchol před sebou teprve mají,“ komentoval v přenosu ČT exmistr světa Roman Dostál. „A není to zase až tak špatné, když vezmeme v potaz, že jeli dva mladíci.“

Nad nominací štafety tentokrát kouč Rybář moc přemýšlet nemusel, ve Francii má k dispozici jen čtyři muže, další jsou na Univerziádě a dva z nejsilnějších léčí zranění zad (Vítek) či onemocnění (Šlesingr).

Ještě v průběhu posledního úseku vládli štafetě Němci. Schempp do něj vyrážel s náskokem 15 vteřin na duo Eder (Rakousko)-Šipulin (Rusko). Po ležce už to bylo jen 11 vteřin a když Němec vestoje jednou dobíjel, Šipulin se na něj dotáhl. V cílové rovince pak Rus o tři desetiny vteřiny triumfoval.

Závod SP v biatlonu v Annecy (Francie)

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Čerezov, Loginov, Garaničev, Šipulin) 1:14:01,8 hod. (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -0,3 (0+5), 3. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Landertinger, Eder) -26,8 (0+7), 4. Švédsko -28,5 (0+8), 5. Norsko -32,2 (0+8), 6. Francie -1:06,9 (0+9), ...9. ČR (Kristejn, Soukup, Krčmář, Moravec) -2:41,1 (0+4).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat