Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Štěpánek: Rád bych se dostal až do semifinále

Sport

  9:00
MELBOURNE - Víte, jaké si dal novoroční předsevzetí český tenista Radek Štěpánek (31)? "Chci co nejvíc prorazit na grandslamech a vrátit se do světové desítky," prozradil daviscupový reprezentant před Australian Open.

Radek Štěpánek na US Open. foto: ČTK

Kvůli prosincovému finále Davis Cupu jste měl rekordně krátký čas na přípravu před novou sezonou. Jak jste těch čtrnáct dní využil?

Týden dovolené jsem si dopřát nemohl. Tak jsem měl alespoň tři dny volna a pak rovnou odletěl na Floridu, kde jsem se připravoval s Petrem Kordou. Ten dril se určitě vyplatil, protože jsem sezonu začal skvělým postupem do finále na turnaji v Brinsbane.

A pak jste se netradičně zúčastnil exhibice World Tennis Challenge...

Pozvánku jsem dostal už před nějakými čtyřmi měsíci. Řekl jsem si proč ne, alespoň si udělám změnu v programu. Už sedm let na začátku každého tenisového roku hraji dva turnaje. Letos jsem se rozhodl zvolit volnější variantu. Přes den si člověk trénuje podle svého a pak si zahraje utkání po boku legend. Charismatické persóny, jako je John McEnroe, dnešnímu tenisu chybí. Publikum dokonce tleskalo vestoje. Bylo to skvělé zpestření a senzační zážitek.

Jaké jste si dal tenisové novoroční předsevzetí?

Pokračovat ve výkonech, které jsem předváděl loni. Chtěl bych co nejvíc prorazit na grandslamech a vrátit se do první světové desítky. Určitě na to mám. Ale nestavím před sebe nějaké přehnané cíle. Vím, že nemůžu být na každém turnaji ve finále.

Co byste považoval na Australian Open za úspěch?

Moje grandslamové maximum je čtvrtfinále. Kdybych postoupil ještě dál, bylo by to super. Tak daleko se ale ještě nedívám. Musím jít krok od kroku, zápas od zápasu.

V prvním kole narazíte na starého známého ze semifinále Davis Cupu s Chorvatskem – Iva Karloviče. Vzpomínáte ještě na jeho rekordních 78 es?

Hraje zvláštní tenis založený na podání. To daviscupové utkání bylo nezapomenutelné, ale už je historií. Od prvního kola Australian Open to bude náročné, nehledě na soupeře. Tady všichni začínáme od nuly a já se připravím stejně dobře jako tehdy. Udělám všechno pro to, abych postoupil.

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...