14. srpna 2007 15:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek změnil názor, chce hrát Davis Cup

Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek | foto: ČTK

PRAHA Tenista Radek Štěpánek se po třech letech vrací do daviscupového týmu. Nehrajícímu kapitánovi Navrátilovi tak bude k dispozici už pro zářijovou baráž se Švýcarskem.

Štěpánek nehrál v prestižní týmové soutěži od září roku 2004, kdy se představil v utkání v Paraguayi. Poté kvůli snaze dostat se co nejvýše na světovém žebříčku a po sporech s tehdejším kapitánem Cyrilem Sukem nereprezentoval. Loni v prosinci karvinský rodák oznámil, že je pro něj Davis Cup uzavřenou kapitolou.

Pokud Navrátil Štěpánka skutečně nominuje, zvýší se české šance na úspěch v utkání, na něž do pražské Sazka Areny s největší pravděpodobností dorazí nejlepší tenista světa Roger Federer. Utkání se hraje 21. do 23. září.

Osmadvacetiletý Štěpánek se po dlouhodobém zranění zad a herním výpadku dostává zpět do formy, která ho před rokem vynesla až na osmé místo světového žebříčku. Z posledních dvanácti zápasů na amerických turnajích prohrál jen dvakrát, a to se světovou čtyřkou Andym Roddickem a Federerem.

ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz