17. listopadu 2011 22:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stolní tenisté korejských republik budou hrát společně

ME ve stolním tenisu. Český reprezentant Petr Korbel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ME ve stolním tenisu. Český reprezentant Petr Korbel | foto: ČTK

DAUHÁ Stolní tenisté obou korejských republik budou hrát po dvaceti letech znovu společně čtyřhru. Hráči zemí, které jsou i 58 let po ukončení ozbrojeného konfliktu stále pouze v příměří, se zúčastní příští týden turnaje v Dauhá, který má navázat na takzvanou Pingpongovou diplomacii, známou ze 70. let ke zlepšení vztahů mezi Spojenými státy americkými a Čínou.

Hlavními hvězdami turnaje, který podpoří Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF, budou ve dvojici olympijský vítěz z Atén Rjo Sung-min z Korejské republiky a Kim Hjok-pong ze severní části poloostrova KLDR. Hrát bude vždy deset žen a mužů, přijedou také zástupci Francie, Japonska, Číny, domácího Kataru, USA, Ruska, Indie a Pákistánu.

Naposledy hráli stolní tenisté obou korejských zemí společně na mistrovství světa v roce 1991.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.