Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelcem loňského roku je brokař Kostelecký

Sport

  14:22
BRNO - Olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký z Dukly Hradec Králové vyhrál anketu o nejlepšího střelce loňského roku. Druhý skončil jeho oddílový kolega Jan Sychra, třetí byl další brokař Jakub Tomeček z Komety Brno. Výsledky ankety, v níž sedmatřicetiletý Kostelecký zvítězil poprvé, byly dnes v poledne slavnostně vyhlášeny na tiskové konferenci v Brně.

David Kostelecký foto: Lidové noviny

Kostelecký vyhrál anketu zcela suverénně. Získal 63 bodů, druhý Sychra měl 19 a třetí Tomeček 18 bodů. V kategorii juniorů byla nejlepší rovněž broková střelkyně skeetařka Jitka Pešková z Komety Brno, jež získala i ocenění talent roku. Druhý skončil Jindřich Dubový z Dukly Plzeň a třetí byl stejně jako mezi seniory Jakub Tomeček.

"V mém věku už mnozí sportovci končí kariéru. V našem sportu je velká konkurence, takže mi k prvenství v této anketě nestačilo ani olympijské zlato z Pekingu. Tehdy byla lepší Kateřina Emmons, neboť si přivezla z Číny vedle zlata i stříbro. Proto si současného prvenství nesmírně vážím," řekl Kostelecký.

Přes zimu zatím střídavě odpočívá a trénuje. Ze sportů se věnuje hodně tenisu s automobilovým závodníkem Robertem Šenkýřem. "Kromě toho chodím do posilovny a využívám i další doplňkové sporty. Mám svůj osvědčený systém kombinace odpočinku a aktivního pohybu," dodal střelec, který je jednou z českých medailových nadějí pro letní olympijské hry v Londýně.

"Když to počasí dovolilo, tak jsem testoval nové patrony pro Londýn. Věnoval jsem se i rodině a svému synovi Denisovi. Mám za sebou soustředění na Kypru," řekl Kostelecký, kterého čeká koncem února na Kypru i první závod. Před olympiádou bude startovat i na dvou Světových pohárech v Londýně, Lonatu a na mistrovství Evropy. Anketa o nejlepšího střelce roku se uskutečnila potřinácté. Hlasovalo 31 profesionálních trenérů a členů výkonného výboru.

Autor: