Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štybar se mohl vrátit k cyklokrosu. Lukrativní smlouvu ale odmítl

Sport

  13:00
BRUSEL - Bývalý dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar dostal lukrativní nabídku k návratu k cyklokrosu, ale odmítl ji a chce dál bojovat o úspěchy na silnici. Belgická stáj Telenet-Fidea, za kterou jezdil v letech 2005 až 2011, mu podle listu Het Nieuwsblad předložila smlouvu se základním ročním platem půl milionu eur (13,7 milionu korun).

Zdeněk Štybar. foto: MAFRA - Michal Sváček

Na startovném a bonusech by si český jezdec mohl vydělat dalších 300 až 400 tisíc eur. "Štybar má v cyklokrosu pořád ohromnou komerční i sportovní hodnotu. Proto jsem mu nabídl takový plat," řekl manažer Telenet-Fidea Hans van Kasteren deníku Het Nieuwsblad, podle kterého by si tak Štybar vydělal víc než v současnosti v silniční stáji Omega Pharma-QuickStep. Cyklokrosový světový šampion z let 2010 a 2011 letos prožil na silnici první velké úspěchy.

Vyhrál etapu na Vueltě a zvítězil v etapovém závodu Eneco Tour, přestože ho na několik měsíců vyřadilo bolavé koleno. Van Kasteren mu prý navrhl návrat k cyklokrosu už na jaře v době kolem jednorázového závodu Paříž - Roubaix, na kterém Štybar bojoval o stupně vítězů, ale po kolizi s divákem dojel šestý. Právě slavné jarní klasiky jsou velkým cílem sedmadvacetiletého českého cyklisty. I letos má Štybar v plánu absolvovat několik vybraných cyklokrosových závodů a zvažuje i účast na mistrovství světa, které se pojede v Hoogerheide nedaleko Essenu, kde žije.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat