Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Sudová sen o medaili nevzdala, bude závodit i přes bolest

Sport

  17:30
VANCOUVER/PRAHA - Přesně před měsícem se jí málem rozplynul olympijský sen. Boulařka Nikola Sudová si při tréninku v americkém Deer Valley přetrhla křížový vaz v levém koleni. Krutá diagnóza podle prvních odhadů znamenala konec myšlenek na účast ve Vancouveru. Věčně usměvavá akrobatická lyžařka se však přece jen v neděli nad ránem na start postaví.

Nicola Sudová při odletu do Vancouveru. foto: ČTK

Pomohla jí ortéza a o medaili sní dál. I když středeční první trénink byl hodně problematický. Sudová odjela jen tři z plánovaných čtyř jízd na tvrdé, zledovatělé trati.

"První jízda byla dobrá, ale ve druhé jí začala ortéza sjíždět, takže jsme museli trénink zastavit a upravit ji," řekl trenér Radek Herot ČTK. Příčinou potíží byla velikost ortézy. V době její výroby byl totiž otok kolena Sudové větší než nyní. Středisko v Cypress Mountain, kde se akrobatické soutěže konají, navíc sužuje nedostatek sněhu. Ten navezený je navíc tvrdý a zledovatělý.

"Zatím to jde, dá se v tom jezdit, ale úplně bez bolesti to není. Ledový kopec dává strašné rány," povzdechla si ve středu Sudová.

"Lyžuju dlouho a mám zkušenosti. Když budu na startu a uvidím dav lidí, na koleno zapomenu a pojedu, co jsem naučená, a ne jen napůl," věří.

Musí však počítat se silnou konkurencí. Zlato obhajuje Kanaďanka Jennifer Heilová, za ní bude silná americká sestava Heather McPhieová, Hannah Kearneyová a Shannon Bahrkeová. Kvalifikace začíná v neděli ráno v 1.30, finále pak ve 4.30.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...