Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Své šance jsem nevyužil, uznal Berdych po prohře s Wawrinkou

Sport

  10:25
NEW YORK - "Některé věci nefungovaly tolik, jak bych si přál," povzdechl si Tomáš Berdych. Loňské semifinále na US Open neobhájí, pátý tenista světa vypadl v New Yorku v osmifinále po prohře s turnajovou devítkou Stanislasem Wawrinkou 6:3, 1:6, 6:7 (6), 2:6. Zklamání loňský semifinalista netajil.

Tomáš Berdych foto: Reuters

Po vyhraném prvním setu jako byste na kurtu ztratil jistotu.
Přesně. Začal jsem dobře, ale pak se Stan rozehrál, předváděl solidní tenis a z mé strany některé věci už tolik nefungovaly, jak bych si přál. A když proti vám hraje takový tenista jako on, není to dost.

Je pro vás jeho hra nepříjemná?
Výkon je vždycky kombinace z toho, co vám dovolí soupeř a co hrajete sám. Mě se nějaké věci nedařily. A on to prostě využil.

ČTĚTE TAKÉ

O osudu zápasu nepověděl třetí set...
Hodně. Dvakrát to nevypadalo dobře, hlavně v závěru se mi to ale vždycky povedlo zvrátit, vybojovat a připravit si nějakou šanci. Jenže on zahrál tie-break skvěle a zaslouženě si ten set vzal.

Zahrál byste nějakou situaci jinak?
Měl jsem docela dobrou šanci v tie-breaku. Kdybych ji proměnil... Byl to zásadní moment zápasu, který on ho zvládl o něco lépe. A když vedete 2:1 na sety, je jednodušší jít si pro ten čtvrtý set.

Jak těžké je čelit tak kvalitnímu soupeři, když se vám rozkolísá servis jako ve druhém setu?
Tak těžké, že tady pak sedím jako poraženej. Dnes prostě v tenise rozhodujou drobnosti, detaily. A když jich je víc než jeden, nestačí to. Jako to bylo dneska.

Loni vám v souboji s Murraym odfoukl finále vítr, na osmifinále proti Wawrinkovi taky hodně foukalo. Dá se to srovnat?
Výsledek je horší letos, to je bez debat. Na loňském roce mi vadilo dost podivné rozhodnutí organizátorů. To nebyla tenisová otázka. Loni semifinále a letos čtvrté kolo, to se nedá srovnat. Rozdíl je jasný.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat