Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Synek je po olympiádě z formy. Na MČR nezískal ani jednu medaili

Sport

  15:34
RAČICE - Poprvé v kariéře zůstal skifař Ondřej Synek bez medaile z mistrovství republiky ve veslování, třebaže v Račicích nastoupil do tří disciplín. Stříbrný olympijský medailista totiž od svého úspěchu v Londýně neseděl v lodi a po dvou náročných startech na dvojskifu a dvojce bez kormidelníka nepostoupil do finále své hlavní disciplíny.

Ondřej Synek (vpravo) a Jiří Kejval foto: ČTK

Navíc v bojích o cenné kovy neuspěl ani na dalších tratích. Olympijská vítězka ve skifu Miroslava Knapková dala přednost odpočinku a nezávodila.

Synek startoval na dvojskfifu společně s předsedou veslařského svazu Jiřím Kejvalem, a třebaže v sobotu hladce postoupili do finále, skončili dnes čtvrtí. Na dvojce bez kormidelníka dojeli Synek s Janem Gruberem rovněž na čtvrté pozici o necelou půlsekundu. "Dobrý, byla to celý víkend zábava," prohlásil Synek. "Ale popravdě, už bych do toho nikdy nešel," uznal veslař, že po měsíčním odpočinku trochu přecenil síly.

Sobotní závody

Pro Kejvala, místopředsedu Českého olympijského výboru a bývalého veslaře, byla prý čest sednout do lodi se Synkem. "Byl bych srab, kdybych to nepřijal. Byla to výzva. Jen jsem měl strach, abych to celé odjel. Trochu jsme doufali v medaili, ale byla by ostuda, kdybychom porazili reprezentanty. S Ondrou to ale bylo luxusní poježdění," řekl Kejval.

"Rozjížďka byla krásná, ale dneska už šlo do tuhého. Když Ondra zavelel k nástupu, tak jsem věděl, že ve mně to není," usmál se Kejval. Olympijské posádky se pro víkendový šampionát rozpadly. Lenka Antošová, která jela v Londýně se sestrou Jitkou dvojskif, vyhrála tuto disciplínu s Libuší Bruncvíkovou, zatímco Jitka Antošová vyhrála skif. Mezi muži využil Synkovy neúčasti ve finále skifu k domácímu titulu juniorský mistr světa Michal Plocek. V olympijské čtyřce bez kormidelníka nahradil Milana Bruncvíka Jan Pilc, posádka přesto vyhrála, londýnská čtyřka bez kormidelníka nenastoupila.

Autor: