Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Skifař Synek bez problémů postoupil do semifinále veslařského MS

Sport

  7:30aktualizováno  11:18
ČCHUNGDŽU - Skifař Ondřej Synek postoupil na veslařském mistrovství světa v korejském Čchungdžu do semifinále. Stříbrný medailista z loňské olympiády v Londýně dnes vyhrál své čtvrtfinále a bezpečně prošel mezi dvanáct nejlepších ve své disciplíně.

Český skifař Ondřej Synek foto: ČTK

Ve hře o medaile zůstala i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, kteří skončili v opravách třetí. Dvojskif Jan Andrle, Michal Plocek naopak své druhé vystoupení na šampionátu nezvládl a v semifinále bude jako jediná česká posádka chybět. Synek se představil ve třetím čtvrtfinále a stejně jako v úvodní rozjížďce bez větších problémů dojel do cíle jako první. Mistr světa z roku 2010, který je letos hlavním adeptem na zlato, byl v čele od prvního mezičasu a druhého Roela Braase z Nizozemska nakonec porazil o 1,3 sekundy.

Ondřej Synek v Londýně obhájil stříbro z olympiády v Pekingu

Třicetiletý veslař pražské Dukly ale přiznal, že se mu moc dobře nejelo. "Na mě jsem jel strašně blbě, bolely mě nohy a nemohl jsem se vůbec dostat do tempa," řekl Synek. I proto vyhrál jen o sekundu. "Normálně Holanďana porážím o hodně, ale tentokráte se mě držel jako klíště," pousmál se Synek. "Sice to podle mezičasů vypadalo v pohodě, ale jen jsem to nějak doplácal. Trochu se ale na dráze točil vítr," vysvětlil svůj pomalý čas.

Olympijský vítěz Drysdale nečekaně vypadnul

Již ve čtvrtfinále nečekaně skončily naděje loňského olympijského vítěze a pětinásobného mistra světa Mahého Drysdala, který byl své jízdě čtvrtý a nepostoupil. Čtyřiatřicetiletý Novozélanďan pojal letošní sezonu odpočinkově a původně plánoval, že se na MS nepředstaví. Jeho čtvrtfinálový nezdar byl přesto překvapením. "Byl to těžký den. Až do cíle to byl těsný souboj Ázerbájdžáncem (Aleksandrovem) a Bulharem (Božilovem), ale dohnal mě nedostatečný trénink," uvedl Drysdale na svém profilu na sociální síti. Na jeho výkonu se projevily i následky červnové nehody na kole, při které si poranil žebra.

Synek předpovídal Drysdaleovy problémy již před šampionátem, proto jej nepřekvapilo, že přišel o jednoho zkušeného soupeře. "Dopadlo to, jak jsem říkal. Za Hackerem bojovali tři o dvě postupová místa a on to ve finiši nezvládl, protože nemá natrénováno," uvedl Synek, který ale ocenil formu Němce Marcela Hackera. Zkušeného šestatřicetiletého skifaře momentálně považuje za hlavního favorita své disciplíny. "Nevím, kde se to v něm vzalo, ale jezdí tady úplně jinou ligu. Porazit ho bude hodně těžké. Aby dával Ázerbájdžánci na kiláku pět a na patnáctistovce osm sekund, to není normální. Má super formu," uznal Synek.

Autoři: ,

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč