Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Talentovaný Šembera ochrnul. Teď se pokusil o sebevraždu

Sport

  10:54aktualizováno  15:12
PRAHA - Měl našlápnuto k velké kariéře. Jenže motocyklový závodník Lukáš Šembera před třemi lety při exhibici na parkovišti brněnského nákupního centra se svým malým motocyklem chyboval a hlavou vrazil do bariéry.

Lukáš Šembera foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Tato nehoda pro něj měla fatální následky: posadila ho na vozík. A možná právě proto se ochrnutý, v současnosti devatenáctiletý mladík podle zpráv MF Dnes v nedávné době pokusil o sebevraždu.

Psali jsme

Informaci potvrdily dva zdroje z jeho okolí. Co se přesně stalo ale není jasné: o nepříjemné události odmítl hovořit závodníkův otec Jiří. Šemberův aktuální stav nekomentovali ani pracovníci brněnské vojenské nemocnice, kam byl převezen: "Nemáme od pacienta ani rodiny pravomoc sdělovat údaje o stavu pacienta," tlumočil sekretariát sdělení ředitele nemocnice Antonína Vodáka.

Dlouho věřil v uzdravení

Šembera po osudové nehodě ze září 2009 prodělal několik operací rozdrcených obratlů. Dlouho přitom věřil, že z nemocnice odejde po svých, jenže to se nestalo. "Lékaři mi tajili, že nebudu chodit. Já pořád čekal a přišlo hov..," ulevil si před rokem v rozhovoru pro LN.

"Na vozík jsem si už zvykl. Žiju teď akorát jiný život," řekl tehdy. Stále však nepřestal věřit, že se jednou postaví. "Lékařská věda jde dopředu. O léčbě páteře jsem četl spoustu článků," prozradil s nadějí.

Šembera po havárii na sport nezanevřel a věnoval se basketbalu. S týmem vozíčkářů Hobit Brno si zahrál rakouskou ligu.