20. dubna 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Talent Šembera: pád na obrubník ho posadil na vozík

Lukáš Šembera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Šembera | foto: Autodrom BrnoReprofoto

PRAHA Byl to závod, ve kterém o nic nešlo. On si však chtěl zajezdit, vyblbnout se. Proto se šestnáctiletý talent Lukáš Šembera rozhodl startovat v exhibici malých motocyklů, tzv. pitbiků, na parkovišti brněnského nákupního centra Olympia. Závod mu však moc nešel, 30 metrů před cílem jel sám na předposledním místě. A pak přišla v zatáčce chyba, kterých jezdec udělá během kariéry stovky. Jenže tentokrát měl pád fatální následky. Šemberova hlava narazila do obrubníku a on utrpěl vážné poranění míchy.

Motorky byly jeho vášní už od dvou let. "Táta se vždy pohyboval kolem motorek a s ním jsem se tam motal i já," vzpomíná brněnský rodák Lukáš Šembera. Už ve čtyřech letech měl svůj první stroj, malou krosku "padesátku". Tuhle zálibu sdílel i se svým o dva roky starším bratrem Michalem. "Když to šlo, tak jsme pořád lítali na motorce. Vždycky jsme někde něco na mašině rozflákali, dali to nenápadně dohromady a dojeli zpátky domů," usmívá se. 

Pohnute osudy.

Jak šly roky, uvědomoval si, že by se motorky mohly stát jeho životem. Tím, co ho bude jednou živit. I když si v pozdějších letech dobře uvědomoval, že pokud se chce motorkami zaopatřit, musí být hodně dobrý. V jeho neprospěch svědčil i fakt, že pochází z Česka, které není pro velké světové značky z reklamního pohledu tak zajímavé. "Takže jsem postupně chápal, že to je spíš cpaní prachů než jejich vydělávání," přiznává.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky