23. srpna 2011 21:36, aktualizováno  22:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenisový turnaj přerušilo zemětřesení. Na kurtu byly i dvě Češky

Klára Zakopalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klára Zakopalová | foto: ČTK

NEW HAVEN Kvůli zemětřesení, které dnes kolem 20:00 SELČ postihlo východní pobřeží Spojených států amerických, byl zhruba na dvě hodiny přerušen program na tenisovém turnaji v New Havenu. Na kurtu v té době byly i Češky Klára Zakopalová a Vladimíra Uhlířová.

Kampusem univerzity Yale v Connecticutu, kde se turnaj WTA hraje, otřáslo zemětřesení natolik, že se začal chvět stadion a pohybovaly se lahve s vodou. Podle agentury AP byly cítit tři vlny otřesů, hra byla zastavena a celý komplex byl evakuován.

Během dvou hodin hasiči zkontrolovali stadion, zda nedošlo k jeho poškození. Poté se mohli diváci vrátit do hlediště a pokračovalo se v programu.

Jedním z přerušených zápasů bylo i utkání prvního kola čtyřhry mezi jihoafricko-českou dvojicí Natalie Grandinová, Uhlířová a německo-českým párem Kristina Barroisová, Zakopalová.

Kvůli zemětřesení o síle 5,8 stupně na Richterově škále byly například evakuovány části Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu i některé další důležité budovy ve Washingtonu a New Yorku.

ČTK