31. května 2015 7:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nesnáším to tu, kupte mi letenku, vztekal se rebel Kyrgios. Paříž se bavila

Nick Kyrgios předvedl proti Murraymu pár povedených úderů, ale jinak se zápasem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nick Kyrgios předvedl proti Murraymu pár povedených úderů, ale jinak se zápasem... | foto: Reuters

PAŘÍŽ Herně se tenista Nick Kyrgios nedokázal ve 3. kole Roland Garros vyrovnat Andymu Murraymu. Přesto zanechal v Paříži v sobotu výraznou stopu. Jako obvykle dával průchod emocím a několikrát si na kurtu zanadával. „Je mi to úplně u pr...,“ říkal například, když se mu vzdaloval postup do osmifinále.

Je třeba uznat, že Kyrgios opravdu může mít vážnější problémy než to, že prohrál ve 3. kole v Paříži. Trápí ho totiž bolavý loket a neví, jak se stihne připravit na Wimbledon. Tedy grandslam, kde dle jeho slov cítí největší šanci na úspěch.

I tak vzbudily jeho projevy na kurtu rozruch. Jednou v návalu frustrace napálil míč kamsi daleko do ztracena, za což dostal od umpirového sudího napomenutí.

Jindy zase rozhodčí Damien Dumusois opravil verdikt čárových, kteří označili Kyrgiosův míč za dobrý. Australan jen zoufale zamumlal směrem ke své lóži: „Nesnáším to tu. Zamluvte mi letenku domů.“

VÝSTŘEDNÍ TALENT. Nick Kyrgios patří k největším talentům na okruhu ATP. Nedává...

VÝSTŘEDNÍ TALENT. Nick Kyrgios patří k největším talentům na okruhu ATP. Nedává o sobě vědět jen tenisovými výkony, ale i různými výstřednostmi.

Francouzské publikum ale jeho show bavila. Aby ne, když mu Kyrgios předvedl i svoji specialitu: lob zahraný zády mezi nohama. Murray ho nedokázal vrátit do dvorce a 20letý Australan výhru ve výměně patřičně oslavil.

Jinak ale moc důvodů k radosti neměl, prohrál ve třech setech a s Roland Garros se rozloučil dříve, než toužil. „Láme mi to srdce. Dnes jsem nebyl stoprocentní. Ale nechci brát Andymu kredit, hrál neuvěřitelně,“ říkal Kyrgios, který se trápil zejména na servisu. Vyhrál jen 53 procent výměn po prvním podání, přitom servis je obvykle jeho parádní disciplínou.

V sobotu postrádal tradiční razanci, však si Kyrgios v jednu chvíli postěžoval: „Nemůžu podávat.“ A bez své největší zbraně na výhru neměl. Show talentovaného rebela skončila v Paříži neslavně. 

on

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!