Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Kyrgios má opět ostudu. ‚Nechci tu být,‘ nadával do kamery a vypustil zápas

Sport

  14:23
PRAHA - Zlobivý hoch světového tenisu, Australan Nick Kyrgios, se zase jednou dostal do zpráv ze špatných důvodů. V prvním kole prestižního Rogers Cupu v Torontu vypadl se sedmnáctiletým Denisem Shapovalovem, 370. hráčem žebříčku, a čelí kritice za to, že se vůbec nesnažil.

Australský tenista Nick Kyrgios a jeho letící raketa. foto: Reuters

Výsledek 7:6, 3:6 a 6:3 ve prospěch Shapovalova je největším překvapením dosavadního průběhu tradičního turnaje v Torontu. Mnohem více však zaujal způsob, jakým k zápasu přistoupil australský favorit. Kyrgios byl viditelně otrávený, nebojoval, napáchal 44 nevynucených chyb, nadával do kamery.

Jedním z nejbizarnějších momentů bylo, když na začátku tie-breaku v první sadě Kyrgiosovi při vlastním servisu vylétla raketa z ruky, přesto dal eso. Na podání se mu ale jinak nedařilo a vyrobil těžko uvěřitelných osmnáct dvojchyb.

Denis Shapovalov je ve svých sedmnácti letech velkým příslibem.
Nick Kyrgios v zápase s Denisem Shapovalovem.

Mezi výměnami se Kyrgios znuděně svěřil příteli v lóži, že po tomto zápase chce letět domů, až jej rozhodčí musel upozornit, že přes mikrofony jsou jeho průpovídky slyšet v publiku. Tenista si nedal říct a o přestávce si před zrakem kamer pro sebe mumlal: „tohle je vtip,“ „nemůžu hrát,“ či „nechci tady být“.

Nejhorší porážka v kariéře

Podle listu The New York Times se jedná o nejhorší porážku v Kyrgiosově kariéře. Jedenadvacetiletý tenista totiž před tím nikdy neprohrál s níže postaveným hráčem. Jeho dosavadní „rekord“ byla prohra v prvním kole se švédským mladíkem Eliasem Ymerem v roce 2015 v Barceloně, kdy však Kyrgiose sužovala bolavá záda. Ymer byl tehdy na 192. místě světového žebříčku.

Rozhodně však nelze přičítat podíl na šokujícím výsledku pouze tomu, že Kyrgios nedal do zápasu potřebnou snahu. Sedmnáctiletý Denis Shapovalov, rodák z Tel-Avivu, na letošním Wimbledonu ovládl juniorku a i v zápase s Australanem předvedl, že je velkým příslibem pro tenisovou budoucnost.

Otázkou je, jestli nazlobené příznivce Nicka Kyrgiose obměkčilo vysvětlení ostudného výkonu v Torontu, které australský tenista zveřejnil po zápase: „Pokemon Go je fakt dobrá hra. Upřímně, dal jsem jí za poslední dobu víc než tenisu,“ napsal na sociální síť twitter s odkazem na populární hru.

Sestřih ze zápasu Kyrgios - Shapovalov:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!