Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek před finále vtipkuje a chválí si atmosféru v týmu

Příprava na finále Davisova poháru ČR - Španělsko. Radek Štěpánek na tréninku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příprava na finále Davisova poháru ČR - Španělsko. Radek Štěpánek na tréninku | foto: ČTK

PRAHA Při tréninku opor Česka před finále Davis Cupu proti Španělsku není zatím o humor nouze. Zvlášť, když se Radek Štěpánek snaží svého parťáka Tomáše Berdycha vtipně povbudit. "Bylo to vtipné povzbuzení do toho týdne, co nás čeká," chválí si Štěpánek atmosféru v domácím týmu.

Co se vlastně v O2 areně stalo? V úterý po obědě byl Berdych zrovna na kurtu, Štěpánek už měl po tréninku. V šatně pak naložil na letištní vozík barel se šťávou a vezl jej kamarádovi na dvorec. "Musím se o něj trochu postarat," vysvětloval na videu, které visí na Facebooku českého týmu.

Štěpánek tak narážel na Berdychova slova po vyřazení z Turnaje mistrů, kdy se česká jednička cítila na dně s energií. "Chtěl jsem na to nějakým vtipným způsobem zareagovat. Trakař jsem nesehnal, ale vzal jsem ten největší vozík, co tady byl," řekl Štěpánek na tiskové konferenci. "Překvapilo mě to. Jenom to dokresluje to, jakou máme skvělou atmosféru, když se sejdeme. Vždycky se vymýšlí různé srandy," spokojeně konstatoval Berdych.

Radku, vy šťávu nepotřebujete?
Já zatím necítím, že bych ji potřeboval. V Basileji i Paříži jsem kvůli zdravotním problémům spíš odpočíval. Jak říkám - něco zlý je vždycky k něčemu dobrý. Kdybych odehrál víc zápasů, mohl bych být v jiném stavu. Jsem na to utkání strašidelně natěšený. Myslím, že Berďa nemá zas takovou žízeň, aby to vypil všechno. Něco když tak zůstane pro mě.

Jste tedy připraven odehrát všechny tři zápasy?
U mě se nikdy nic nemění. Jsem připraven vždycky na všechny tři dny. Vždycky tam nechám všechno, pro mě je nejdůležitější, že jsem zdravý, dal jsem koleno do pořádku. Doufám, že to vydrží.

Dlouho jste nehrál dvouhru. Nechybí vám to?
Vůbec to necítím. Do té doby jsem singlových zápasů odehrál hodně. Jsem hlavně rád, že jsem se byl schopen dát dohromady, abych stihl Turnaj mistrů ve čtyřhře. Nemám s tím vůbec problém, spíš budu natěšený, odpočatý a hladový.

Co říkáte na povrch?
Jsem s tím povrchem spokojený. Při finále Fed Cupu jsem si na tom byl zahrát, domluvili jsme si, že to potřebujeme zrychlit, a to se povedlo.

Půjde na tom praktikovat styl servis - volej?
Myslím, že by to určitě šlo. Při prvním tréninku jsem si na ten povrch jenom zvykal. Při večerní fázi si půjdu zahrát na body, tam to poznám nejlépe.

Španělští deblisté sem přijedou jako čerství vítězové Turnaje mistrů. Jaký to bude mít vliv?
Berdych:
Můžeme jim akorát pogratulovat.
Štěpánek: Já moc ne.
Berdych: Je to pro ně skvělý výsledek, tady je ale čeká opravdu něco jiného. Ať se na to co nejrychleji připraví. V sobotu se budou doufám divit.

Radku, je výhoda, že jste proti nim nedávno hrál?
Za poslední dva měsíce jsem proti nim odehrál dvě utkání - na US Open a na Masters. Je super osahat si tu jejich hru. Teď budu mít po boku Toma, v Davis Cupu se nám neskutečně daří, takže doufám, že to nebude jinak ani tady. Poznatky si řekneme, je jasné, že přijedou s velkým sebevědomím. Ale to se tady nepočítá, tohle je jedinečná soutěž, kde se všechno maže. Rozhodují i jiné věci, než jsou momentální výsledky. Půjdeme do toho zápasu s tím, že chceme získat bod.

Platí, že spolu nebudete debl trénovat?
Hráváme jenom zápasy, protože v tom je ta naše síla. Oba víme, co máme na kurtu dělat. Už máme něco za sebou. Myslím, že to trénovat ani nepotřebujeme.

Jaký je rozdíl mezi letošním finále a tím před třemi lety v Barceloně?
Máme víc zkušeností. Uběhlo spoustu času, dvě naše největší výhody jsou volba povrchu a že budeme mít za zády naše publikum. Třetí věc je ještě neúčast Nadala.

Jediný titul z Davis Cupu získalo Československo v roce 1980. Když to odlehčím, tak se zeptám, co si z toho pamatujete?
Mě dvakrát u toho přebalovali. Byly mi dva roky, vůbec nic si z toho nepamatuju. Berďa tady ani nebyl. Všechno znám z novin, doslechu, z obrázků, televize i od samotných aktérů. Od nich to bylo nejzajímavější.

Budete se s nimi bavit i teď, pro inspiraci?
Jsem rád, že tady budou. Ale my jsme tady od toho, abychom se koncentrovali sami na sebe, abychom trénovali, odpočívali, sbírali co nejvíc energie.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...