6. ledna 2016 13:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenistka hodila raketou po sběrači míčků. Rozhodčí ji však nechal dál hrát

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková | foto: Reuters

AUCKLAND Mladá Lotyška Jelena Ostapenková unikla na středečním turnaji WTA v Aucklandu diskvalifikaci, která se v tenisu vidí jen výjimečně. V zápase druhého kola s Britkou Naomi Broadyovou hodila raketou po sběrači míčků. Podle soupeřky to udělala úmyslně.

Osmnáctiletá Ostapenková, vítězka wimbledonské juniorky z roku 2014, tvrdila, že jí raketa vyklouzla. Rozhodčí jí udělil jen varování.

Třaskavý duel vyhrála po velkém obratu Britka a následovala po něm ještě dlouhá slovní přestřelka.

Hodila raketou a toho kluka trefila. V žádném případě to nebyla náhoda,“ stěžovala si Broadyová u rozhodčího.

K diskuzi byl přivolán na kurt i supervisor WTA Tour. Britskou tenistku události na hřišti v koncovce druhého setu natolik rozhodily, že stěží udržela slzy.

České tenistky se radují ze zisku Fed Cupu.
Zprava Barbora Strýcová a Karolína Plíšková z ČR se radují z výhry.

„Podívejte se na záznam, jasně je to tam vidět. Má být diskvalifikována,“ dožadovala se pětadvacetiletá Broadyová, jež v Aucklandu v 1. kole senzačně vyřadila bývalou světovou jedničku Srbku Anu Ivanovičovou.

Dnes Ostapenkové po incidentu odvrátila dva mečboly a vyhrála 4:6, 7:6 (7:4), 7:5. Ve třetím setu přitom prohrávala už 1:5. K postupu do čtvrtfinále si pomohla i 21 esy.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz