Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvitová je odhodlaná na Turnaji mistryň postoupit: Nechám tam všechno

Sport

  11:00
ISTANBUL (Od zpravodajky v Turecku) - Pokud chcePetra Kvitová oslavit postup do semifinále Turnaje mistryň, musí v pátek večer porazit (zápas začne přibližně v 18:00) Němku Angelique Kerberovou. A 23letá česká tenistka si věří: "Sezonu ještě končit nechci."

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

O optimismus ji nepřipravila ani prohra se světovou jedničkou Serenou Williamsovovou 2:6, 3:6. "Byla prostě příliš dobrá, skvěle servírovala, v tom byl mezi námi velký rozdíl," řekla Kvitová."Abych se s ní mohla srovnávat, musím podání hodně zlepšit."

Je servis opravdu tak zásadní rozdíl mezi vámi dvěma?
Myslím, že jo. Ze základní čáry můžeme hrát dobré výměny, ale když ona vyšle servis s rychlostí 200 km/hod... Mé podání tak rychlé opravdu není.

Když mluvíte o zlepšení servisu, co přesně myslíte?
Ani v zápase se Serenou ani v tom předešlém jsem neměla špatnou procentuální úspěšnost. Ale podání musí být rychlejší a lépe umísťované.

Nad čím jste přemýšlela, když jste pozorovala její dělové rány ze servisu?
Ani nevím. Ale nebylo mi příjemné chodit ze strany na stranu. Vždyť mi dala tři esa za sebou. Snažila jsem se něco zkusit, ale byla lepší.

Jak se při takovém výkonu soupeřky hodnotí ten vlastní?
Podání nebylo úplně špatné, return mohl být lepší a ve výměnách ze základní čáry to bylo jakž takž vyrovnaný. Ale rozdíl tam holt byl.

Je pro vás lehčí strávit prohru se Serenou, když ještě pořád máte šanci na semifinále?
Neřekla bych, že je lehké hodit do za hlavu a jít dál. Tohle prostě byl zápas na jednu branku, o to je jednodušší přenést se na další, ve kterém půjde o všechno. Ten je nejdůležitější.

Jak těžké bude dostat druhou šanci zahrát si se Serenou v Istanbulu ještě jednou?
To mi je teď asi docela jedno... Nejdřív je tam Angie, to nebude příjemný zápas. Bude to vyhecovaný, boj až do konce. Ona hrála proti Radwaňské dobře, ale já jsem jiná soupeřka než Agnieszka. Budu hrát jinou hru, dohrávat na síti, což by na ni mohlo platit. Hrály jsme spolu nedávno v Tokiu, vím, co od ní čekat.

Bude nedávný souboj pro vás výhodou?
Možná trošku jo, vždyť jsem z něho odešla jako vítězka. Ale bude to něco jiného.

Šance na úspěch pořád existuje.
Připravím se a nechám tam všechno. Nic jiného mi nezbývá.

Vy ještě nechcete končit sezonu, viďte?
Ne, ne! Ráda bych pokračovala.

Autor:

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat