Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvitová: Chyběla mi jiskra a bez té se vyhrát nedá

Sport

  19:19
INDIAN WELLS (USA) - Měsíc nehrála tenis. Nejdříve léčila zraněnou achilovku, pak brala antibiotika kvůli nachlazení. Proto se už ve 3. kole turnaje v Indian Wells ukázalo, jak velkou daň si dlouhá pauza vybrala na kondici Petry Kvitové. "Ztratila jsem hodně sil," uznala česká jednička po vyřazení s domácí Američankou Christinou McHaleovou.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

Do zápasu jste přitom vstoupila v dobrém rozpoložení a vyhrála první set. Dostavila se potom únava?
Pravda, na začátku jsem hrála dobře. Věděla jsem dopředu, co mám dělat a dařilo se mi to víceméně všechno přenést na kurt. Po první sadě mi však nohy vypověděly službu. Najendou bylo těžké dávat vítězné údery a rychle se pohybovat. To se na výkonu podepsalo nejvíc. Rány už jsem neměla tak tvrdé, přestalo se mi dařit i při podání.

A vaše soupeřka jako by se ještě k tomu chytla...
Všechno vrátila, skoro každý míč. Navíc nedělala téměř žádné nevynucené chyby. Nemohla jsem jí už přehrát svou tvrdostí, rizikem a agresivitou. Na to mi chyběly síly. Proto měla Christina navrch. Příště proti ní musím předvádět celý zápas to samé, jak teď v prvním setu. 

Cítíte na sobě hodně, že ještě nejste úplně v pořádku po týdnech vynuceného odpočinku?

Ukázalo se, že jsem kvůli té nemoci ztratila hodně kondice. Nic mě nebolí, ale nebylo to ono. Ještě před čtrnácti dny jsem brala antibiotika, proto jsem tady hrála tak unaveně. Bez jiskry se prostě vítězit nedá.

V Indian Wells jste minulý týden oslavila dvaadvacáté narozeniny. Užila jste si alespoň oslavu?
Happy Birthday mi po utkání čtyřhry, kterou hraju s Viktorií Azarenkovou, zazpíval celý centrkurt. To bylo moc pěkné. Jinak jsem ale žádnou oslavu nemohla plánovat, druhý den mě čekal zápas.

Dál postupujete alespoň v deblu po boku světové jedničky. Jaké jsou teď vaše plány před dalším důležitým turnajem v Miami?
Ještě tu pár dní zůstaneme, jsou tu dobré podmínky na trénování. Nemá cenu se do Miami přesouvat moc brzo, jsem tam nasazená, takže budu začínat až později.

Autor: