Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Thorpe se podle trenéra Cotterella na OH nedostane

Sport

  12:00
MELBOURNE - Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe si podle Denise Cotterella, bývalého trenéra slavného Granta Hacketta, nevybojuje nominaci na olympijské hry v Londýně 2012. Devětadvacetiletý Australan, který se v listopadu vrátil do bazénu po pětileté pauze, prý podcenil čas na přípravu.

Ian Thorpe. foto: Reprofoto

"Thorpie si nenechal dost velkou časovou rezervu, aby se dostal do týmu. Je to velmi prosté," citovala agentura Reuters Cotterella, který na olympiádě v Sydney 2000 a o čtyři roky později v Aténách dovedl Granta Hacketta ke zlatu na kraulařské patnáctistovce.

"Neměli bychom ho odepisovat"

Thorpe původně ukončil kariéru v roce 2006 jako jedenáctinásobný mistr světa, po návratu k plavání se mu ale vůbec nedaří. "Snaží se za rok zvládnout to, co je normálně dvouletá záležitost," uvedl Cotterell, který naposledy vedl čínského mistra světa Sun Janga a v červenci mu pomohl překonat Hackettův rekord na 1500 m.

"Šampiona jako Ian bychom sice neměli nikdy odepisovat, protože dokázal velké věci, ale na to, aby se probojoval do reprezentace, nemá dost času. Vždyť byl mimo skoro šest let," přidal Cotterell. "Mohl se sice udržovat ve formě, ale pro nejvyšší úroveň potřebujete mít úplně jinou fazónu. Plave dobře, ale ne tak, jak by si přál, nebo potřeboval," přidal.

Autoři: ,

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...