Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Co přijde teď? Češi jsou hladoví po zlatu

Sport

  6:00
PRAHA - Kde se nachází medailově dosud nejproduktivnější pokoj na olympijských hrách v Soči? Tady je adresa: olympijská vesnice Sloboda, zhruba kilometr od biatlonových tratí. Dům českého týmu. Pokoj číslo 5205. Jeho nájemníky se na tři týdny stali Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec.

Ondřej Moravec se stříbrnou medailí. foto: MAFRA - Michal Růžička

V neděli večer se sem Jaroslav Soukup vrátil z medailového a společenského kolečka ve městě Soči teprve ve chvíli, kdy jeho kolega už spal. Bronzovou medaili si hned vystavil na stolek. Ráno ji Moravec okukoval.

V úterý, po dalším ceremoniálu v Soči, už není sama.  A s jídlem roste chuť. Ta otázka spoustu lidí napadla: Co vám vychází, že přijde teď?

V úterní stíhačce měly ženy těžkou pozici, avšak Gabriela Soukalová nakonec skončila těsně pod stupni vítězů. Ale pak přijdou vytrvalostní závody, a ty Češi i Češky umějí – a občas i vyhrávají. „V nich je možné všechno,“ ujistil Moravec. „Už tenkrát, kdyby to tam Jarda nastřílel, třeba by i s Fourcadem zatočil. Jo, i to zlato možné je. Ale... radši už nebudu nic říkat.“

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!