26. ledna 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych verze 2015. Sebevědomý chlapík, co může dojít daleko

Berdychův forhend. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berdychův forhend. | foto: ČTK/AP

PRAHA Nedávno si český tenista Tomáš Berdych prošel malou revolucí: angažoval nového kouče, upravil přístup k tréninku a zasnoubil se. A zdá se, že se tyto změny pozitivně odrazily na jeho hře.

Rodák z Valašského Meziříčí válí. Na prvním grandslamu sezony Australian Open bez problémů smetl čtyři soupeře a zajistil si účast ve čtvrtfinále. Během této cesty přitom neztratil ani set.

Berdych 2015 není oproti svým předchozím verzím vyplašeným jinochem plným pochybností, svázaným velkými cíli a očekáváním. Nová tvář aktuální světové sedmičky je sebevědomá, ruce jsou při úderech tvrdší a jeho hlava ochotnější riskovat.

Radující se Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych se po osmifinálovém utkání podepisuje fanouškům.
Berdychův forhend.
V hledišti nechyběla ani Berdychova snoubenka Ester Sátorová.

V cestě do semifinále mu ale nyní stojí Rafael Nadal, hvězdný španělský sok, jehož tenisové schopnosti výrazně převyšují ty, kterými oplývali předchozí Berdychovi soupeři. Až nyní ho čeká skutečná zkouška. Kdy jindy by měl přerušit žalostnou sérii 17 porážek v řadě od jednoho soupeře, než právě nyní?

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.