Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tréninky formulí v Rusku? Nafta na trati, déšť a ztráta času

Sport

  17:30
SOČI - Promarněný první den tréninků mají za sebou piloti formule 1 před nedělní Velkou cenou Ruska. Zatímco dopolední trénink poznamenalo znečištění trati naftou, odpolední jízdy pokazilo počasí a do poměrně hustého deště vyjelo jen osm monopostů.

Trénink na Velkou cenu Ruska. foto: Reuters

První trénink začal v Soči s více půlhodinovým zpožděním poté, co z vozu údržby vytekla na několika místech okruhu nafta. Následné čištění trati si vynutilo odložení začátku tréninku a jeho zkrácení na zhruba hodinu, odklízení nafty ale zanechalo na některých částech okruhu nepříjemný film.

Nejrychlejší čas dne zaznamenal dopoledne Nico Hülkenberg z týmu Force India před Nicem Rosbergem z mistrovského Mercedesu a Sebastianem Vettelem z Ferrari. Felipe Massa z Williamsu zajel v odpoledním dešti jako nejrychlejší muž o čtvrt minuty horší čas.

„Sice jsem byl na trati v podstatě sám, ale být nejrychlejší i tak potěší,“ citovala agentura AP Massu, který přiznal, že vzhledem k podmínkám se na závod moc připravit nešlo. „Byla to jen ztráta času. Možná by bylo lepší, kdybychom si trochu přispali,“ řekl brazilský pilot.

Druhý trénink vynechali oba jezdci Mercedesu, který si může v neděli zajistit triumf v Poháru konstruktérů. „Vzhledem k tomu, že o víkendu téměř jistě pršet nebude, rozhodli jsme se toho moc neodjezdit, abychom zbytečně neriskovali auta,“ uvedl technický ředitel týmu Paddy Lowe.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...