13. července 2014 13:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Další cenný kov. Kolocová se Slukovou vydřely v Gstaadu bronz

Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu 22. května v Praze. Kristýna... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu 22. května v Praze. Kristýna... | foto: ČTK

GSTAAD/PRAHA Už třetí medaili získaly plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková v této sezoně na Světovém okruhu. Na grandslamu ve švýcarském Gstaadu vybojovaly bronz po úporné bitvě s Brazilkami Julianou a Marií Antonelliovou. V obou setech české vítězky dvou letošních turnajů dlouho prohrávaly, ale bodové manko vždy smazaly a zvítězily 27:25 a 21:19.

"Nemůžu tomu uvěřit, máme úžasnou sezonu. Bojovaly jsme o každý míč, i když jsme hodně prohrávaly," radovala se Sluková v rozhovoru na kurtu.

Kolocová nejprve se širokým úsměvem poprosila, aby její jméno nebylo vyslovováno jako "Koloková", ale s písmenem C, pak chrlila další superlativy. "Nevyšly nám začátky, ale neuvěřitelně jsme se vrátily do zápasu," řekla.

Šestadvacetileté Češky proti Julianě, která během kariéry posbírala 45 zlatých medailí, a Antonelliové, jež má vavřínů devět, v první sadě prohrávaly už 8:16. Zdánlivě ztracený set ale zachránily, odvrátily dva setboly a samy pátý proměnily.

Ve druhé sadě znovu rychle prohrávaly až o pět bodů (2:7), ale definitivně vývoj otočily na 18:17 a po neskutečné výměně se dostaly k prvnímu mečbolu. Hned ho využily a z posledních 12 zápasů se radovaly z 11. vítězství.

Spolu s bronzovou medailí Kolocová, Sluková inkasovaly i prémii 32.000 dolarů a dalších 640 bodů do světového žebříčku, v němž byly před Gstaadem na 11. místě. Účastnily se však jen pěti turnajů.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Gstaadu (Švýcarsko)

MUŽI 

O 3. místo: Lucena, Doherty (16-USA) - Erdmann, Matysik (12-Něm.) 2:0 (19, 16).

ŽENY

Finále: Holtwicková, Semmlerová (14-Něm.) - Borgerová, Bütheová (8-Něm.) 2:0 (22, 16),

O 3. místo: Kolocová, Sluková (3-ČR) - Juliana, Antonelliová (6-Braz.) 2:0 (25, 19).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!