Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Tyson vs. Hofylield: Zvíře do ringu již nechce

Sport

  16:35
ABÚ ZABÍ - Další ránu dostali bohatí šejkové z Abú Zabí. Poté co šejkové, kteří ovládají fotbalový klub Manchester City, neuspěli s nabídkou na přestup Kaká do svého klubu, chtěli za své potěšení další divadlo. Dovršit trilogii posledním soubojem dvou legend boxerského ringu - Mike Tysona a Evandera Holyfielda. Zápas měl být nejdražším v historii boxu.

Tyson (vlevo) s Holyfieldem v roce 1997. foto: internetČTK

Zápasy dvou mistrů světa Tysona a Holyfielda, vládců boxerského ringu druhé poloviny 80. let a první poloviny let 90., v roce 1996 a 1997 ohromily celý tento sport. Poprvé díky úchvatné bitvě, které skončila technický K.O. ve prospěch Holyfielda, podruhé - 9. 11. 1997 - tím, že Tyson svému protivníkovi ukousl kus ušního boltce.

Finanční skupina Sulejmana Fahíma nyní chtěla tyto legendy boxu dostat znovu do ringu proti sobě - po více jak 10 letech! Podle všeho se jim to naštěstí nepovede. "Jsou to jen drby, stejně jako ty, které minulý týden hovořily o mé svatbě s nějakou Angličankou. Skutečností je, že točím dokument Tyson, který vyjde 24. ubna, pracuji na knize a těším se na vydání nové hry Fight Night 4 od EA Sports," nechal se slyšet bývalý bouřlivák v ringu i mimo něj Mike Tyson.

Oficiální stanovisko druhé případné strany není známo, ovšem s ohledem na to, že Holyfield touží po odvetě za prosincovou porážku od Valujeva, je velmi nereálné, že by "svatý" na tuto nabídku kývl. Připravit se na dva špičkové zápasy během 3-6 měsíců (záleží na tom, kdy komise projedná Holyfieldův protest) je totiž zcela nemožné. A zdá se, že ani velké peníze, oba zadlužené boxery nepřinutí ke změně názoru.

Podle informací, které se objevily na stránkách deníku Arabian Business, byl souboj boxerských čtyřicátníků naplánován na předvečer Velké ceny formule jedna v Abú Zabí, která se pojede 1. listopadu. Pod otevřeným nebem mělo show sledovat 25.000 diváků a boxeři by si přišli každý na 34 milionů dolarů.

Autoři: