Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tyson vs. Hofylield: Zvíře do ringu již nechce

Tyson (vlevo) s Holyfieldem v roce 1997. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyson (vlevo) s Holyfieldem v roce 1997. | foto: internetČTK

ABÚ ZABÍ Další ránu dostali bohatí šejkové z Abú Zabí. Poté co šejkové, kteří ovládají fotbalový klub Manchester City, neuspěli s nabídkou na přestup Kaká do svého klubu, chtěli za své potěšení další divadlo. Dovršit trilogii posledním soubojem dvou legend boxerského ringu - Mike Tysona a Evandera Holyfielda. Zápas měl být nejdražším v historii boxu.

Zápasy dvou mistrů světa Tysona a Holyfielda, vládců boxerského ringu druhé poloviny 80. let a první poloviny let 90., v roce 1996 a 1997 ohromily celý tento sport. Poprvé díky úchvatné bitvě, které skončila technický K.O. ve prospěch Holyfielda, podruhé - 9. 11. 1997 - tím, že Tyson svému protivníkovi ukousl kus ušního boltce.

Finanční skupina Sulejmana Fahíma nyní chtěla tyto legendy boxu dostat znovu do ringu proti sobě - po více jak 10 letech! Podle všeho se jim to naštěstí nepovede. "Jsou to jen drby, stejně jako ty, které minulý týden hovořily o mé svatbě s nějakou Angličankou. Skutečností je, že točím dokument Tyson, který vyjde 24. ubna, pracuji na knize a těším se na vydání nové hry Fight Night 4 od EA Sports," nechal se slyšet bývalý bouřlivák v ringu i mimo něj Mike Tyson.

Oficiální stanovisko druhé případné strany není známo, ovšem s ohledem na to, že Holyfield touží po odvetě za prosincovou porážku od Valujeva, je velmi nereálné, že by "svatý" na tuto nabídku kývl. Připravit se na dva špičkové zápasy během 3-6 měsíců (záleží na tom, kdy komise projedná Holyfieldův protest) je totiž zcela nemožné. A zdá se, že ani velké peníze, oba zadlužené boxery nepřinutí ke změně názoru.

Podle informací, které se objevily na stránkách deníku Arabian Business, byl souboj boxerských čtyřicátníků naplánován na předvečer Velké ceny formule jedna v Abú Zabí, která se pojede 1. listopadu. Pod otevřeným nebem mělo show sledovat 25.000 diváků a boxeři by si přišli každý na 34 milionů dolarů.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?