Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Usměvavá výškařka Vlašičová slíbila Ostravě dobrý výkon za lepší počasí

Sport

  18:34
OSTRAVA - Na Zlaté tretře už je skoro itinerář. Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová se na atletický mítink do Ostravy letos dostavila už posedmé. A výkonem 205 centimetrů z předloňského ročníku kraluje úřadující mistryně světa i jeho historickým tabulkám.

Blanka Vlašičová. foto: ČTK

Dva metry už pro ni nejsou žádná výška. Přenesla se přes ně v neuvěřitelných 88 závodech. Jenom třiadvacet let starý rekord bulharské legendy Stefky Kostadinovové pořád odolává, 209 centimetrů je zatím nad její schopnosti.

"Můžu si to plánovat jak chci, ale je to sport. Až to přijde, tak to přijde," řekla dnes novinářům šestadvacetiletá vytáhlá Chorvatka, která do Ostravy přijela ověnčená titulem halové mistryně světa z Dauhá. V zimě pod střechou nenašla přemožitelku, ostrý start do letní sezony ji čeká na Zlaté tretře. "Připadá mi to, že sem jezdím už strašnou spoustu let. Není tady jazyková bariéra, cítím se tu dobře. Proto se sem ráda vracím," vysvětlila.

Blanka Vlašičová.

I chorvatská hvězda je nositelkou dobré nálady. Humor neztratila ani dnes, kdy místo oblíbeného spánku musela na setkání s novináři. "Mezi jednou a čtvrtou odpoledne vždy vypínám telefon. Dvě hodiny po obědě potřebuju spát. Spánek je můj nejoblíbenější odpočinek," usmívala se.

Relax v hotelových peřinách jí prý letos v Ostravě bude stačit. Před rokem si u pořadatelů před příjezdem vyžádala služby manikérky. "Zatím nechci. Nehty si už dokážu nalakovat sama, jen ještě nevím, jakou barvu vyberu. Ale díky za optání," culila se Vlašičová.

Blanka Vlašičová.

Rodačka ze Splitu zatím musí zapomenout i na teplo. Zatažená obloha nad Ostravou hrozí spíše deštěm. Počasí Vlašičové letos na severu Moravy nepřeje a už v lednu, kdy skákala na Beskydské laťce v Třinci, pocítila následky třeskutých dvacetistupňových mrazů na vlastním těle.

"Byla šílená zima, nachladila jsem se tam," vzpomínala Vlašičová. "Můžeme se dohodnout, že vy mi zítra zařídíte počasí a já na oplátku něco skočím," šprýmovala s manažerem mítinku Alfonsem Juckem. Mráz teď sice nehrozí, zato déšť ano. Kdysi ji prý při skákání dokonce psychicky srážel. "Jednou jsem uklouzla při rozběhu a pár let jsem pak měla strach. To už je ale pryč," řekla.

Nyní ji mokro odvádí od soustředění na závod. "Není problém v dešti skočit. Horší je mokré doskočiště. Hůř se udržujete v teple a suchu, rozptyluje to koncentraci," vysvětlila Vlašičová. I kdyby zapršelo, fanoušci chorvatské výškařky se nemusejí bát. "Přes dva metry v dešti skákat umím," vzkázala jim Vlašičová.

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat