Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Volejbalový skandál. V baráži o extraligu se odehrál jeden míč, hosté poté opustili palubovku

Volejbalisté Brna v čele s kapitánem Michalem Hrazdírou (uprostřed vzadu). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volejbalisté Brna v čele s kapitánem Michalem Hrazdírou (uprostřed vzadu). | foto: ČTK

Brno Pouze jeden jediný míč se odehrál ve třetím barážovém utkání o postup do volejbalové extraligy mužů mezi SGLD Brno a Benátkami nad Jizerou. Po něm hostující hráči opustili palubovku, čímž reagovali na předběžné opatření soudu, které zakázalo Brnu nastoupit.

Benátky tak prohrály sobotní zápas kontumačně, brněnský klub získal třetí bod a po vítězné baráži si zajistil účast v extralize. Svaz tímto považuje záležitost za uzavřenou.

Benátky se obrátily na soud proto, že považují SGLD Brno za shodný subjekt s extraligovým SK Volejbal Brno. 

Předseda senátu Aleš Kobza jako samosoudce vydal předběžné opatření, že SGLD nesmí v baráži nastoupit do pravomocného ukončení sporu.

Brno se tak dostalo podle svého právního zástupce Jaroslava Mišingera do dvou situací, z nichž jedna má být špatná a druhá ještě horší. 

„Rozhodli jsme se pro sportovní cestu i přes možnost soudních sankcí,“ řekl dnes ČTK na dotaz, proč Brňané k duelu nastoupili.

Po prvním míči však opustili palubovku hosté. „Čekali jsme, zda rozhodčí vůbec připustí, aby se hrálo. Řekli nám, že nejsou právníci, dali pokyn ke hře. My jsme věděli, že Brno nesmělo hrát. Jakmile se odehrál první míč, my jsme sudím řekli, že se nehodláme podílet na trestné činnosti, a odešli jsme ze hřiště,“ řekl ČTK předseda Benátek Vladimír Němeček.

Svaz považuje baráž za ukončenou. „Zápas skončil výsledkem 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) v souladu s pravidly volejbalu ve prospěch SGLD Brno. Tím baráž končí celkovým stavem 3:0 ve prospěch SGLD Brno,“ uvedl svaz v prohlášení.

„Znovu opakuji, že sporu mezi oběma družstvy v rovině civilního práva není ČVS účastníkem a tudíž se k němu nevyjadřuje,“ uvedl předseda svazu Marek Pakosta. 

„Zásadní je pro nás posuzování soutěží, jejichž vlastníkem a zřizovatelem je ČVS. Ty jsou plně v režimu našich předpisů a ČVS je jedinou autoritou, která je může posuzovat. Oba týmy splnily podmínky účasti v baráži. V tento okamžik nemám žádné informace, že by některý z účastníků baráže požadoval přehodnocení v rámci našich stanov či předpisů. Tímto považuji celou záležitost za uzavřenou,“ doplnil.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...