3. července 2007 16:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu

Nicole Vaidišová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Vaidišová | foto: Glenn CampbellAFP

LONDÝN České tenistky jsou grandslamovým postrachem francouzské hvězdy Amelie Mauresmové. V Austrálii a v Paříži vyřadila někdejší světovou jedničku Lucie Šafářová, ve Wimbledonu dnes Nicole Vaidišová.

Francouzka přitom v Londýně v loňském roce zvítězila. Česká tenisová jednička ji však dokázala ve třech setech porazit a po výhře 7:6, 4:6 a 6:1 si poprvé v kariéře na místní trávě zahraje čtvrtfinále. V něm se utká s vítězkou duelu mezi Srbkou Anou Ivanovičovou a Naděždou Petrovovou z Ruska.

Tento zápas je ve třetím setu přerušen kvůli dešti, Ivanovičová za stavu 5:4 podává na vítězství. Mauresmová tak i na třetím letošním grandslamovém turnaji skončila na raketě české tenistky, v Melbourne a Paříži ji vyřadila Lucie Šafářová.

Vaidišová francouzskou hvězdu porazila potřetí za sebou, loni nad ní vyhrála v osmifinále Roland Garros a na podzimním halovém turnaji v Moskvě. Aktuálně desátá hráčka světa letos na všech grandslamech postoupila minimálně mezi nejlepší osmičku, na Australian Open byla dokonce v semifinále.

Hned ve třetí hře Vaidišová získala podání soupeřky, ale pak Francouzka vyhrála tři gamy za sebou a dostala se do vedení 4:2. Potom vyhnal aktérky z kurtu na pár minut déšť, po němž si obě tenistky znovu prohrály servis a Mauresmová za stavu 5:3 podávala na vítězství v setu.

Osmnáctiletá Češka kritickou situaci zvládla a vynutila si zkrácenou hru. V ní za stavu 3:6
čelila třem setbolům, ale získala pět míčků za sebou a celou sadu. Ve druhém setu měla česká fedcupová reprezentantka šanci dostat se do vedení 3:1, ale brejkbol nevyužila a vzápětí ztratila vlastní servis.

Mauresmová tentokrát výhodu brejku udržela a sadu, kterou dvakrát přerušily další přeháňky, získala ve svůj prospěch. Vstup do rozhodujícího setu vyšel lépe Vaidišové, která se díky nátlakové hře od základní čáry dostala do vedení 3:0. Francouzská tenistka měla sice
účinnější první servis, z něhož zaznamenala třináct es, ale trápila se s druhým podáním. Jen zřídka zvládla game bez dvojchyby, celkem jich nasbírala patnáct.

Dvě za sebou přidala v šesté hře, i když ve druhém případě druhý servis podle opakovaného záznamu spadl na čáru. Francouzka však verdikt nereklamovala a Vaidišová díky tomu měla další brejkbol. Zužitkovala ho ve vedení 5:1 a v následující hře při vlastním podání potvrdila postup. Za dvě hodiny a dvacet minut proměnila hned první mečbol ve chvíli, kdy se nad
hlavami diváků na Centrálním dvorci znovu začaly objevovat deštníky. Pořadatelé vzápětí dění na ostatních kurtech přerušili.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz