Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úspěch českého motorismu: Vaníček se stal viceprezidentem největšího regionu FIA

Blízký východ

  13:46
Mezinárodní automobilová federace FIA, organizace sdružující motoristy ze 132 zemí světa, má od minulého týdne nového viceprezidenta svého největšího regionu. Stal se jím JUDr. Oldřich Vaníček, prezident Ústředního automotoklubu ČR (ÚAMK).

Oldřich Vaníček s Michaelem Schumacherem při ÚAMK Road Safety Day v Praze na Václavském náměstí v roce 2012. foto: ÚAMK

Region 1 zahrnuje území 80 států Evropy, Afriky, Blízkého východu a podstatné části Asie. V posledních letech je JUDr. Vaníček členem Světové rady pro mobilitu, jednoho z vrcholných orgánů FIA. Viceprezidentem se stal po svém zvolení prezidentem COFO, koordinačního orgánu motoristických organizací z teritoria více jak 30 států střední a východní Evropy, včetně části Asie.

„Mou prioritou v rámci kompetencí, které jsem tímto zvolením získal, není řešení oblasti motoristického sportu. Jednoznačně nejdůležitější je mezinárodní koordinace ve všech otázkách týkajících se bezpečnosti silničního provozu, zajištění zázemí technických, informačních a mobilitu podporujících služeb, zejména pomoci motoristům v případě nouze,“ řekl ke svému zvolení Vaníček.

„Je to obrovská příležitost řešit tyto záležitosti v nadnárodním, zejména celoevropském měřítku. A to třeba i v oblasti interoperability při zpoplatnění dálnic, zavádění systému e-callu a progresivních systémů odstraňování překážek silničního provozu,“ uvedl dále.

Vaníček připomněl, že jej nečeká lehký úkol. „Zaměřím se na společný postup vyspělých evropských klubů a efektivní spolupráci s národními vládami. Posuneme hranice při hájení a prosazování oprávněných zájmů motoristů. Zvláště v ČR a ostatních postkomunistických zemích je co dohánět.“ řekl Oldřich Vaníček.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat