Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ustál už spoustu nehod. Kolik strážných andělů ještě Schumi potřebuje?

Sport

  14:00
PRAHA - "Kolik strážných andělů ještě Schumi potřebuje?" ptá se německý list SportBild, i když správně by asi otázka měla znít: Zbyli slavnému jezdci Michaelu Schumaherovi ještě nějací? Vždyť ve formuli už ustál tolik vážných nehod... A teď mu snad má být osudným pád na lyžích?

Německý pilot formule 1 Michael Schumacher foto: Reuters

"Kolik strážných andělů ještě Schumi potřebuje?" ptá se německý list SportBild, i když správně by asi otázka měla znít: Zbyli slavnému jezdci ještě nějací? Soupis jeho karambolů za volantem totiž vybízí k úvaze, že se jej "strážní andělé" nahlídali už teď v hodně zvýšené míře. V říjnu 1991 v rychlosti 280 kilometrů za hodinu na okruhu v Japonsku ustál nehodu z tréninku natolik v pohodě, že poté normálně nastoupil do závodu. V roce 1995 přišly další dvě, v Brazílii a v Imole - tam bylo jeho auto takřka sešrotováno, zatímco on z něj vylezl nezraněn. A výpis pokračuje: Spa, Austrálie, Monza, Německo... Až poté, co po dočasné formulové pauze přesedlal na motorku, jej zlomeniny po pádu v roce 2009 připravily o rychlejší comeback do světa F1.

"Přežil i tuhle děsivou nehodu, přičemž ho pustili z nemocnice po pouhých pěti hodinách," vzpomíná na to agentura AFP. A zároveň zmiňuje, že Schumacherův závodní styl "výhra za každou cenu" k častým nehodám směřoval. "Nejnebezpečnější věc, jakou jsem kdy zažil," prohlásil třeba jeho bývalý týmový kolega Rubens Barrichello v roce 2010, kdy jen těsně unikl srážce. "Sedmnáct vážných nehod ve formuli přežije s jedinou zlomeninou nohy. A teď jej zastaví úraz na lyžích... Taková šílenost!" řekl pro švýcarský Blick expert na formuli 1 Roger Benoit. Snad ještě nějací andělé zbyli.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...