Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Donutil se Švancarou si spolu zahráli ve scénce. Lákají fanoušky na nohejbal

Sport

  12:45
PRAHA - Petr Švancara přivede české nohejbalisty za Miroslavem Donutilem na antukový kurt. Když mu hráči ukáží, co všechno s balonem dovedou, oblíbený herec se začne zajímat o blížící se mistrovství světa v nohejbale v Brně (18.-20. listopadu). Takový je děj spotu, který na sociální síti Facebooku zhlédlo už 146 tisíc lidí.

Miroslav Donutil a Petr Švancara propagují MS v nohejbale, které se hraje v Česku. foto:  Dan Materna, MAFRA

Spot propagující mistrovství světa natočil Český svaz nohejbalu, který je také pořadatelem listopadového šampionátu.

Protože se uskuteční právě v Brně, organizátoři se v propagačními videu rozhodli vsadit na patrioty z moravské metropole. Švancara je pak dokonce patronem celého mistrovství.

Nohejbaloví reprezentanti při svém kempu mastí karty. „Hele Švanci,“ zahlásí najednou Jakub Mrákava. „Pojďte, mám pro vás překvápko,“ vyzve Švancara další členy národního týmu. Když všichni dorazí na hřiště, čeká je tam Miroslav Donutil.

S bývalým fotbalovým útočníkem si na pozdrav plácne rukou a pak už jen sleduje, jak hráči hrají mezi sebou. „To se tak teď hraje,“ položí otázku směrem k Švancarovi a pak se začne zajímat, kdy se mistrovství světa uskuteční.

Když Donutil shlédne ještě pár dalších povedených úderů od českých reprezentantů, začne Švancaru přesvědčovat, že šampionát musí vidět na vlastní oči.

České nohejbalisty ještě před ním čeká další vrcholná akce, kterou je Superfinále. To se uskuteční 29. října v Areně Sparta v Praze Libni. O tuzemský titul si to mezi sebou rozdají dva nejlepší klubové týmy žen i mužů.

Autor: