Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

VIDEO Hamilton se nejdříve snažil Bolta zabít, pak za dohledu Clintona pařili

Sport

  6:00
PRAHA/AUSTIN - V neděli večer se uskutečnil sedmnáctý závod letošního mistrovství světa formule 1. A přestože již popáté z posledních šesti závodů slavil triumf Brit Lewis Hamilton, mířící za čtvrtým titulem mistra světa, fanoušci na okruhu v texaském Austina i u televizních obrazovek se rozhodně nenudili.

Lewis Hamilton lije šampaňské za triko Usaina Bolta. foto: ČTK/AP

Už dva týdny se vědělo, že závodníky na start zámořské Grand Prix doprovodí legendární boxerský spíkr Michael Buffer.

Jak vše ale bude probíhat, to tajilo.

Napětí se vyplatilo. Přestože se Buffer u první dvojici lehce zasekl, následně již ze sebe sypal informace jak jsou zvyklí ti, co jej znají ze světa bojových sportů. Jako vždy byl perfektně připravený i oblečený.

A závodníci si nástup do „arény“ také užili, Sebastian Vettel (druhý na roštu i v pořadí MS) a Lewis Hamilton (vítěz kvalifikace i lídr šampionátu) si následně střihl pohled face to face, kompars jim dělala trofej pro mistra světa.

Brit si ostatně celý víkend v zámoří vychutnal plnými doušky. Ještě před tím, než zdolal celou svoji konkurenci, provezl v zeleném sporťáku – pochopitelně od Mercedesu – nejrychlejšího muže planety, nyní již ve sportovním důchodu, Jamajčana Usaina Bolta.

22.října 2017 v 19:44, příspěvek archivován: 23.října 2017 v 20:11

2 fast @LewisHamilton @F1 @PUMA https://t.co/cbGAAAKvpC

„Několikrát jsme byli na hranici možností, bylo to hodně divoké. Doma to určitě nedělejte,“ napsal následně na sociální sítě vysmátý dvaatřicetiletý rodák ze Stevenage. O rok mladší Jamajčan pak za široký úsměv skrýval trochu roztřesený hlas.

A lehkou nervozitu. „Nebyl jsem připravený, snažil ses mě zabít, opravdu, snažil ses mě zabít,“ křičel na videu natočeném v autě a zveřejněném na vlastním instagramovém účtu osminásobný olympijský šampion.

Usain Bolt a Lewis Hamilton předvádějí slavné vítězné gesto Jamajčana.
Bývalý americký prezident Bill Clinton si povídá s Usainem Boltem.

Oba muži ale ani zdaleka neměli dost. Bolt, který během víkendu přiznal, že to myslí s pokusem o profesionální fotbalovou kariéru smrtelně vážně, se při předávání trofejí trojici nejlepších proměnil v televizního moderátora.

Krátce poté, co z pódia spolu s dalšími předávajícími zmizel (aby neschytal sprchu od šampaňského) bývalý americký prezident Bill Clinton, zpovídal Bolt vedle Hamiltona i Vettela a Kimiho Räikkönena.

A právě když se věnoval Jamajčan posledně jmenovanému, lídr šampionátu mu „nenápadně“ v přímém přenosu nalil trochu šumivého moku na krk za tričko. „Jamajskému blesku“ se to sice příliš nelíbilo, nakonec ale vyzpovídal i Hamiltona a společně pak vystřihli jeho oblíbené vítězné gesto.

„Užil jsem si to ale náramně,“ usmíval se poté závodník Mercedesu. A Bolt na tom byl podobně, stejně jako fanoušci, kteří přišli na okruh v Austinu, nebo sledovali závod doma u televizních obrazovek.

Tahle zastávky královny motorismu nenudila, přestože takový Max Verstappen po další kontroverzní penalizace, kvůli které přišel o vybojovanou třetí pozici, by se raději bavil jinak, než hádkami s komisaři.

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...