Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Harden v NBA střelecky explodoval. Za tři čtvrtiny stihl 60 bodů a vyrovnal počin Jordana

James Harden zaznamenal 60 bodů, přitom odehrál jen 31 minut. foto: Reuters

New York - James Harden počtvrté v kariéře nastřílel 60 bodů, povedlo se mu to během zápasu NBA mezi Houston Rockets 158:111 nad Atlantou Hawks. Svým počinem vyrovnal zápis legendárního Michaela Jordana. „Všechno, co dělá, je neuvěřitelné,“ rozplýval se trenér Houstonu Mike D'Antoni.
  13:01

Americký rozehrávač hrál v utkání pouze 31 minut, přesto mu chyběl pouhý bod na vyrovnání svého maxima - 61 bodů dosáhl ve své kariéře dvakrát.

Harden trefil 16 z 24 střel z pole včetně osmi trojek a dvacet z 23 trestných hodů. Pouze Wilt Chamerlain (32x) a Kobe Bryant (6x) mají více 60 bodových zápasů než Harden, ten svým galapředstavením vyrovnal legendárního Michaela Jordana, kterému se magickou hranici podařilo překonat čtyřikrát.

„Je to úžasný seznam hráčů. Ti chlapi jsou něco, k čemu se snažím přiblížit. Vždy jsem se chtěl dotáhnout na ty nejlepší,“ dodala hlavní hvězda Houstonu Rockets.

196 cm vytáhlý basketbalista proti jestřábům získal v první čtvrtině 13 bodů, 18 ve druhé a 29 ve třetí.

„To, co předvádí, se prostě nevidí. Řekněte mi, kdo další něco podobného dokáže,“ chválil Hardenův spoluhráč Austin Rivers. „Všechno, co dělá, je neuvěřitelné,“ dodal trenér Houstonu Mike D’Antoni.

Povede Hardenovi  překonat i Kobeho Bryanta?

Nejvíce 60 bodových zápasů v historii NBA:

  • Wilt Chamberlain 32
  • Kobe Bryant 6
  • Michael Jordan 4
  • James Harden 4
  • Elgin Baylor 3
Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...