Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Jsou pro smích celému světu. Čínské sprinterky zmatkovaly ve finále MS jako malé děti

Jedna z kolegyň se snaží utěšit brečící čínskou sprinterku. foto: Reuters

Dauhá - Nikdo na světovém šampionátu atletů v Dauhá nepobavil diváky na stadionu i u televizí víc než čínské sprinterky. V sobotním finále štafety na 4x100 metrů naprosto zazmatkovaly na poslední předávce a teď se jim v dobrém směje celý svět.
  14:30

Jen jeden den po zveřejnění videa na serveru Youtube.com z předávky Číňanek se na něj podívalo přes 60 tisíc lidí. 

Bavily se tím, jak se čínské sprinterky na třetím a čtvrtém úseku po špatné předávce nemohou dohodnout, kde si mají kolík předat, aby nebyly diskvalifikované.

Jako děti běhaly od úseku k úseku a stále se nemohly dohodnout, což je stálo zhruba 25 sekund a všechny soupeřky, včetně zlatých Jamajčanek, už byly dávno v cíli.

Čínská finišmanka se na popud své kolegyně přece jen vydala k cíli, protože i doběhnutí a konečné osmé místo by stačilo Číně na kvalifikování se do závodu na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce.

Smutek pak v čínském táboře zavládl poté, když byly sprinterky diskvalifikovány, protože štafetový kolík nedovoleně opustil vymezenou zónu. 

O účast v Tokiu tak budou muset Číňanky zabojovat až příští rok. Už teď si ale můžou být jisty, že budou v atletickém světě pod velkým drobnohledem.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat