Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Jsou pro smích celému světu. Čínské sprinterky zmatkovaly ve finále MS jako malé děti

Jedna z kolegyň se snaží utěšit brečící čínskou sprinterku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z kolegyň se snaží utěšit brečící čínskou sprinterku. | foto: Reuters

Dauhá Nikdo na světovém šampionátu atletů v Dauhá nepobavil diváky na stadionu i u televizí víc než čínské sprinterky. V sobotním finále štafety na 4x100 metrů naprosto zazmatkovaly na poslední předávce a teď se jim v dobrém směje celý svět.

Jen jeden den po zveřejnění videa na serveru Youtube.com z předávky Číňanek se na něj podívalo přes 60 tisíc lidí. 

Bavily se tím, jak se čínské sprinterky na třetím a čtvrtém úseku po špatné předávce nemohou dohodnout, kde si mají kolík předat, aby nebyly diskvalifikované.

Jako děti běhaly od úseku k úseku a stále se nemohly dohodnout, což je stálo zhruba 25 sekund a všechny soupeřky, včetně zlatých Jamajčanek, už byly dávno v cíli.

Čínská finišmanka se na popud své kolegyně přece jen vydala k cíli, protože i doběhnutí a konečné osmé místo by stačilo Číně na kvalifikování se do závodu na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce.

Smutek pak v čínském táboře zavládl poté, když byly sprinterky diskvalifikovány, protože štafetový kolík nedovoleně opustil vymezenou zónu. 

O účast v Tokiu tak budou muset Číňanky zabojovat až příští rok. Už teď si ale můžou být jisty, že budou v atletickém světě pod velkým drobnohledem.

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....