4. března 2014 14:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Kuriozita v NBA. Basketbalista proběhl mezi diváky

Jimmy Butler. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jimmy Butler. | foto: chicagotribune.com

PRAHA Když viděl míč, který skáče do zámezí, ani na vteřinu nezaváhal. Několik rychlých kroků, šikovný manévr pravou rukou a hrajeme dál! Basketbalista Chicaga Jimmy Butler okamžitě sklidil za svůj skvělý postřeh uznání, rozběhnuté tělo ale nezastavil a vlétl přímo mezi diváky. Cestu zpět na palubovku si však netradičně zkrátil.

Příznivci zámořské NBA už zažili ledacos. Skvělé obraty, fantastické kombinace i přesná zakončení, nad nimiž v zaplněných arénách jen euforicky tleskali. V nedělním zápase mezi Chicagem a New Yorkem Knicks se jim ale naskytl hodně netradiční pohled.

Ve třinácti letech skončil na ulici

Butler si prošel těžkým obdobím. Otec opustil rodinu, když byl ještě dítě. S matkou však žil jen krátce, než ho vyhodila na ulici. Svůj sportovní talent začal zdrcený mladík pilovat na střední škole, kde ho kamarád vyzval k soutěži ve střílení na koš a později také ubytoval u sebe doma. Butler v té době basketbalu zcela podlehl.

"Co tu pohledává? Nebyl ještě před chvíli na hřišti?" pokukovali po sobě fanoušci v předních řadách, kterým výhled na útočný výpad domácího celku náhle zatarasil hromotluk Jimmy Butler. Čtyřiadvacetiletý basketbalista se po obětavém zákroku vrátil do pole zajímavou zkratkou: proběhl mezi diváky, přehoupl se přes nízké hrazení a vkročil zpět do centra dění.

Jeho spoluhráči krátce znejistěli, ale Butler svým gestem jasně naznačil: "Jsem zpět, tak hrajte!" A ihned si nabíhal pod koš do volného prostoru. Chicago nakonec v zápase potvrdilo roli favorita, protivníka přehrálo 109:90 a rodák z Houstonu přidal k devatenácti bodům i šest doskoků.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky