Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Lendl vs. Borg. V souboji legend má česká hvězda co dohánět

Roland Garros

  13:08
OSTRAV - Tenisový návrat slavného rodáka po třiceti letech zažije město Ostrava. Legendární Ivan Lendl se divákům představí v pátek v exhibici Advantage Tennis III, která se koná od 15:00 ve Vítkovické ČEZ Areně. V zlatém hřebu odpoledne se Lendl střetne v duelu bývalých světových jedniček se Švédem Björnem Borgem.

Zleva: Björn Borg a Ivan Lendl. foto: ČTK

Očekávané vyprodané hlediště pro sedm tisíc lidí rozehřejí na úvod Slovák Miloslav Mečíř, kterého sice bolí noha, ale měl by nastoupit k souboji se Švédem Matsem Wilanderem. Po nich se padesátiletý Lendl střetne s o čtyři roky starším Borgem. Na závěr se ve čtyřhře utkají Karel Nováček s Lendlem proti švédskému páru Borg, Wilander.

Lendl je v Česku již od neděle a trénoval v Prostějově. Po svém návratu na kurty po šestnáctileté pauze odehrál šest zápasů, pět prohrál a jednou remizoval. "Pevně doufám, že si to první vítězství schovávám pro Ostravu," usmíval Lendl po příjezdu do Česka.

Ivan Lendl opět v Ostravě.

Muž, který přinesl do tenisu profesionalitu, díky které se vypracoval až na vrchol, zhubl před návratem o šestnáct kilo. O výsledek mu ale nejde jako kdysi, kdy dominoval světovému žebříčku. "Já už se v tomto věku na výsledky moc neupínám. Samozřejmě chci hrát co nejlíp, ale hlavní je, aby mi to přinášelo radost a zábavu," řekl.

S Borgem budou hrát zápas na dva sety. Fyzicky se Lendl cítil dobře, poslední dobou trénoval třikrát, čtyřikrát týdně. "Abych se do toho dostal. A moc si vážím toho, že si takový zápas proti Björnovi můžu zahrát zrovna tady v Ostravě," řekl Lendl. V Ostravě hrál naposledy před 30 lety na mistrovství republiky. Od posledního duelu s Borgem ho dělí jen o rok méně.

Jen v rozmezí let 1979 až 1981 se střetli osmkrát s bilancí 6:2 pro Borga. Poslední duel se uskutečnil na jaře roku 1981 ve finále Roland Garros a Borg tam tehdy získal svůj šestý titul po vítězství 3:2 na sety. "Moc jsme toho spolu nenahráli. Borg nechal brzy aktivního tenisu. Bylo mu teprve šestadvacet let. Já byl začínající mladík, porážel mě," řekl Lendl.

SOUBOJ LENDL - BORG VE FINÁLE FRENCH OPEN 1981:

Od pátečního zápasu neví, co očekávat. "Dlouho jsem ho neviděl, ale těším se, že si dobře zahrajeme," dodal. Wilander, který Lendla od letošního dubna porazil čtyřikrát, favorizoval českého hráče. Na druhou stranu ale neodepisoval ani svého slavného krajana. "Björna jsem dlouho neviděl hrát, ale nepřijede se nechat od Ivana sestřelit," uvedl Wilander.

Exhibice Advantage Tennis III v Ostravě navazuje na předešlé dva ročníky, které se konaly v Praze. Organizátoři z České sportovní nejdříve připravili lahůdku v podobě Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem, loni se představil Švéd Stefan Edberg.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!