Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Modlitby byly vyslyšeny, řekl fanouškům postřelený Ortiz a provedl slavnostní nadhoz

Sport

  17:02
Boston - Legendární baseballista David Ortiz, který byl v červnu v rodné Dominikánské republice postřelen, se poprvé od vážného zranění objevil na veřejnosti. Trojnásobný vítěz Světové série provedl slavnostní nadhoz při pondělním utkání MLS mezi Boston Red Sox a New York Yankees a vysloužil si od fanoušků ovace vestoje.

Baseballista bostonských Red Sox David Ortiz. foto: Reuters

Svému bývalému klubu Ortiz poděkoval za pomoc v těžké situaci. „Díky Red Sox. Pořád jste při mně stáli, věděli jste, co mě potkalo, a hned mi nabídli pomoc,“ prohlásil třiačtyřicetiletý hráč, známý jak „Big Papi“. „Vám všem děkuji za modlitby. Byly vyslyšeny,“ řekl fanouškům Bostonu, kterým dělal radost do roku 2016, kdy ukončil kariéru.

Ortiz byl postřelen 9. června v nočním klubu v Santo Domingu. Ihned se podrobil naléhavé operaci a druhý den byl letecky přepraven do Bostonu. Kvůli zraněním v dolní části zad a následným komplikacím byl operován celkem třikrát. V nemocnici strávil sedm týdnů.

Podle policie byl postřelen omylem. Terčem útoku měl být příbuzný člena mexického drogového kartelu.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...