Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Skandál na Wimbledonu. Rumunský tenista plivl na diváky

Sport

  13:48
LONDÝN - Rumunský tenista Victor Hanescu třetí kolo Wimbledonu vůbec nezvládl. V rozhodujícím pátém setu prohrával už tři tři nula s Němcem Danielem Brandsem a dostal se do problémů s diváky. Než duel vzdal, do hlučného fanouškovského sektoru plivl.

Hanescu Victor foto: Reprofoto

Devětadvacetiletý rodák z Bukutešti měl našlápnuto k postupu, ovšem klíčový tiebreak, v němž nevyužil nabídnutý mečbol, neproběhl podle jeho představ. Hru pro sebe totiž ukořistil mladík ze střední Evropy a od té doby na kurtu dominoval.

Brands si vynutil pátou sadu a měl našlápnuto k dokonání obratu. Střetnutí však skončilo o něco dříve než sám předpokládal... Utkání totiž bylo až příliš velkou zátěží na psychiku rozladěného Hanesca.

Video z incidentu:

Ten se za stavu 0:3 vydal k rušné části tribuny a do davu vedle nadávek vyslal pravděpodobně i plivanec. Posléze se již nesoustředil na samotnou a hru a nejspíš úmyslně demonstroval momentální stav mysli a předvedl tři dvojchyby.

Následně se během duelu sebral a šel podat rozhodčímu ruku. Sudí ji sice odmítl, ale zápas pro údajné zranění nohy Hanesca ukončil. Do čtvrtého kola grandslamu tak postoupil po setech 6-7, 6-7, 7-6, 6-3, 3-0 Daniel Brands.

Čtěte také

Celý duel ještě přezkoumávají komisaři turnaje. "Někdo v publiku cosi vykřikl. Pak se zdálo, že hráč tím směrem nadával a posléze i plivl, což se vykládá jako nesportovní chování," řekl mluvčí anglického turnaje. Hanescovi hrozí pokuta ve výši deseti tisíc dolarů.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat