Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Skandál na Wimbledonu. Rumunský tenista plivl na diváky

Sport

  13:48
LONDÝN - Rumunský tenista Victor Hanescu třetí kolo Wimbledonu vůbec nezvládl. V rozhodujícím pátém setu prohrával už tři tři nula s Němcem Danielem Brandsem a dostal se do problémů s diváky. Než duel vzdal, do hlučného fanouškovského sektoru plivl.

Hanescu Victor foto: Reprofoto

Devětadvacetiletý rodák z Bukutešti měl našlápnuto k postupu, ovšem klíčový tiebreak, v němž nevyužil nabídnutý mečbol, neproběhl podle jeho představ. Hru pro sebe totiž ukořistil mladík ze střední Evropy a od té doby na kurtu dominoval.

Brands si vynutil pátou sadu a měl našlápnuto k dokonání obratu. Střetnutí však skončilo o něco dříve než sám předpokládal... Utkání totiž bylo až příliš velkou zátěží na psychiku rozladěného Hanesca.

Video z incidentu:

Ten se za stavu 0:3 vydal k rušné části tribuny a do davu vedle nadávek vyslal pravděpodobně i plivanec. Posléze se již nesoustředil na samotnou a hru a nejspíš úmyslně demonstroval momentální stav mysli a předvedl tři dvojchyby.

Následně se během duelu sebral a šel podat rozhodčímu ruku. Sudí ji sice odmítl, ale zápas pro údajné zranění nohy Hanesca ukončil. Do čtvrtého kola grandslamu tak postoupil po setech 6-7, 6-7, 7-6, 6-3, 3-0 Daniel Brands.

Čtěte také

Celý duel ještě přezkoumávají komisaři turnaje. "Někdo v publiku cosi vykřikl. Pak se zdálo, že hráč tím směrem nadával a posléze i plivl, což se vykládá jako nesportovní chování," řekl mluvčí anglického turnaje. Hanescovi hrozí pokuta ve výši deseti tisíc dolarů.