29. srpna 2018 12:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Zazněl první gong a boxer těžké váhy odešel po jedné vteřině z ringu

Curtis Harper odchází po vteřině zápasu z ringu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Curtis Harper odchází po vteřině zápasu z ringu. | foto: REPRO YouTube

MINNESOTA Americký boxer těžké váhy Curtis Harper se rozhodl protestovat proti platebním podmínkám v zápase proti neporaženému Nigerijci Efe Ajagbovi. Harper je totiž přesvědčený, že mu pořadatelé za zápas nedostatečně zaplatili. Moc si ale nepomohl - za zápas zřejmě nedostane ani dolar a navíc ho pravděpodobně vyloučí z projektu Premier Boxing Champions, která akci organizovala.

Fanoušci v Minnesotě si kvalitního boxu v úvodním souboji pátečního galavečera příliš neužili. Ihned po zahájení zápasu prolezl Harper provazy a vydal se beze slova do šaten. Rozhodčí, jeho nigerijský soupeř Ajagba i diváci zůstali jako opaření. Někteří při průchodu boxera nevěřícně rozhazovali rukama. Stejně tak zůstali v šoku také komentátoři FOX Sports.

Harperův trenér, Nate Campbell, se do svého svěřence okamžitě pustil na svém Facebooku. „Tak hrozně jsem se styděl! Znevážil tím sebe, svou ženu, mě i fanoušky!“ vyčinil na dálku svému svěřenci, který z devatenáctí zápasů vyhrál třináct.

„Výhra, nebo prohra....Pořád je ve mě bojovník,“ napsal na sociální sítě později třicetiletý Harper, fanoušci však pro jeho počínání neměli pochopení a dali mu to pod statusem hlasitě vědět.

„Konečně je tu někdo, koho se soupeři bojí ještě více než Mika Tysona a utíkají před ním z ringu bez boje,“ snažil se vtipně glosovat situaci Ajagbův (24 let) manažer Richard Schäfer. Byť mu paradoxně diskvalifikace protivníka v tomto souboji pokazila „dokonalý“ rekord - ze šesti výher má nyní „jen“ pět před limitem.

Navíc pro Harpera nebude mít situace příjemnou dohru, naopak se čeká, že celý případ skončí u soudu. A pokud si chtěl bijec, jehož džobem je především „testování“ neporažených talentů, vytrucovat vyšší peníze třeba do budoucích zápasů, nezvolil rozhodně tu nejlepší možnou cestu. 

Promotérům boxerských zápasů totiž ukázal, že ani pokud podepíše smlouvu a stoupne si do ringu, stále není jisté, že fanouškům skutečně předvede kvalitní box. Pokud vůbec nějaký.

Michal Bernáth

Autor

Michal Bernáthmichal.bernath@lidovky.czČlánky

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.