30. srpna 2018 17:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bláznivý návrat? Konečný se vrací po dlouhé pauze k boxu, ve 40 letech

Lukáš Konečný se vrací po čtyřech letech do ringu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Konečný se vrací po čtyřech letech do ringu. | foto: Karel DvořáčekLidovky.cz

PRAHA Bývalý profesionální mistr světa v boxu Lukáš Konečný se po více než čtyřech letech vrátí do ringu. Čtyřicetiletý boxer v minulosti několikrát comeback vyloučil, ale nyní se na něj chystá.

„Dostal jsem zajímavou nabídku a rozhodl jsem se ji přijmout. Rozhodně to není otázka peněz, ale spíše ješitnost. Myslím si, že na to ještě mám,“ řekl Konečný, který již zná jméno soupeře, termín i místo, kde návrat absolvuje. 

„Jsme ale domluveni, že vše zveřejní promotér sám. Už teď mohu ale říct, že budu boxovat proti zahraničnímu soupeři,“ uvedl ústecký boxer pro ČTK.

Konečný naposledy boxoval v dubnu 2014, kdy ve Washingtonu prohrál na body souboj o titul mistra světa ve střední váze organizace WBO s domácím Peterem Quillinem. 

Spokojený promotér a trenér v jedné osobě Lukáš Konečný.
Lukáš Konečný je mistrem světa. Knokautoval Larbiho.

Následně i kvůli zdravotním problémům ukončil kariéru. Od duelu s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem v říjnu 2012 měl totiž potíže se zrakem.

V profiringu Konečný odboxoval 55 zápasů a padesátkrát vyhrál. Ve své kariéře vybojoval šest různých pásů. Ze čtyř duelů o titul mistra světa jednou vyhrál. 

V dubnu 2012 se jako první český boxer stal profesionálním mistrem světa, když knokautoval Salima Larbiho z Francie a stal se prozatímním šampionem organizace WBO v lehké střední váze.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!