Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vítková je třetí. Druhé stupně vítězů v sezoně získala díky fantastickému finiši

Veronika Vítková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veronika Vítková | foto: Český biatlon - Petr SlavíkReuters

ruhpolding Veronika Vítková se podruhé v této sezoně propracovala na stupně vítězů. V závodu s hromadným startem v německém Ruhpoldingu porazila v cíli o 0,6 sekundy Kanaďanku Rosannu Crawfordovou a po třetím místu ze sprintu z Oberhofu je opět mezi nejlepší trojkou. Po sprintu v cílové rovince vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová před Němkou Laurou Dahlmeierovou.

Při úvodní položce vleže Vítková netrefila poslední ránu a byla průběžně čtrnáctá. 

Čistou druhou střelbou se posunula na sedmé místo a po třetí položce byla navzdory další chybě šestá. Na čelo stále ztrácela méně než půl minuty.

Závěrečnou položku vyčistila a díky chybám většiny závodnic z vedoucí skupiny se posunula na druhé místo se šestnáctisekundovou ztrátou na vedoucí Crawfordovou. 

Veronika Vítková během sprintu v Oberhofu.
Veronika Vítková v cíli.

V nejtěžším stoupání ale neodolala útoku Mäkäräinenové s Dahlmeierovou a na Kanaďanku ztrácela už bezmála dvacet sekund. 

Ve druhé polovině závěrečného kola však zabojovala, Finka a Němka už se jí nevzdalovaly a všechny tři se přibližovaly ke Crawfordové. 

Na začátku cílové rovinky už byla Vítková s Crawfordovou v kontaktu a na posledních metrech se přes ni přehnala. 

Výsledky:

1. Mäkäräinenová (Fin.) 34:05,6 (2), 2. Dahlmeierová (Něm.) -0,8 (2), 3. Vítková -4,6 (2), 4. Crawfordová (Kan.) -5,2 (0), 5. Herrmannová (Něm.) -16,7 (4), 6. Domračevová (Běl.) -23,7 (3), 7. Vittozziová (It.) -25,8 (2), 8. S. Gasparinová (Švýc.) -31,7 (2), 9. Chevalierová (Fr.) -42,8 (1), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -45,7 (2), ...30. Puskarčíková -3:49,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 

1. Mäkäräinenová 489, 2. Kuzminová (SR) 470, 3. Wiererová (It.) 399, 4. Braisazová (Fr.) 376, 5. Herrmannová 342, 6. Dahlmeierová 336, 7. Vítková 332, ...28. Puskarčíková 147, 66. Jislová 18, 76. Zvařičová 9, 78. Davidová 6.

„Na Rosannu jsem si věřila, ač to pak už nevypadalo, že ji dojedu. Ona ale hodně tuhla, tak jsem to ještě v cílové rovince zkusila,“ řekla Vítková České televizi. 

Dramatický průběh závěrečného kola prožíval i trenér ženského týmu Zdeněk Vítek. „Už jsem skoro nevěřil, ale zvládla to,“ ocenil svou svěřenkyni.

Vítková se koncentrovala hlavně na závěrečnou střelbu. „Věděla jsem, že se tam dá posunout dopředu,“ poznamenala. 

Excelentní běžkyně Mäkäräinenová a Dahlmeierová na ni ale ztrácely jen pár sekund. „Poslední kolo jely obě výborně,“ uznala Vítková. 

I když v průběhu závodu se s Mäkäräinenovou dokázala držet, její nástup v závěrečném kole nezachytila. 

„V poslední kole už jsem toho měla plný zuby. Jsem strašně ráda, že to takhle vyšlo a že forma stoupá,“ dodala.

O vítězství o necelých pět sekund dříve bojovaly Mäkäräinenová s Dahlmeierovou. O osm desetin sekundy vyhrála Finka, která tak zaznamenala první triumf v aktuální sezoně SP.

Navíc se dostala do čela průběžného pořadí seriálu před slovenskou reprezentantku Anastasii Kuzminovou, která byla se šesti chybami až třiadvacátá.

Na poslední chvíli se dostala do hromadného závodu další česká reprezentantka Eva Puskarčíková, která s pěti chybami uzavírala třicetičlenné závodní pole.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...