Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vládní investiční plán počítá s 20 miliardami pro sport, jen hala pro Kometu má stát 1,4 miliardy

Sport

  16:30aktualizováno  17:35
PRAHA - Národní investiční plán do roku 2050, který v pondělí představila vláda, počítá pro sport s téměř dvaceti miliardami korun.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Anna Vavríková, MAFRA

Už žádná republika, ve sportu jen Česko. Ministerstvo volá po zjednodušení názvu

Nejdražším projektem by měla být obnova a dostavba multifunkčního sportovního areálu v Nymburce, která by měla stát dvě a půl miliardy korun. 

Plánovány jsou také rekonstrukce skokanských můstků v Harrachově a ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

Plán počítá rovněž s výstavbou rychlobruslařské haly za 400 milionů korun, ale není v něm upřesněna lokalita ani termín zahájení výstavby.

Skokanské můstky v Harrachově

Z takzvaných olympijských center určených pro přípravu elitních českých sportovců a pořádání velkých soutěží jsou v plánu také vylepšení ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě, která slouží biatlonistům, běžcům na lyžích i závodům horských kol.

Dále modernizace kanálu v Račicích určeného pro veslování a rychlostní kanoistiku a areálu pro vodní slalomáře v Praze Troji.

V letech 2021 až 2022 počítá plán se zahájením výstavby moderních multifunkčních hal pro lední hokej a další aktivity v Brně, Kladně, Jihlavě, Olomouci, Zlíně a Litvínově. 

Nejdražší by měla být ta brněnská, která má stát 1,4 miliardy korun.

V Praze by měl vyrůst nový cyklistický velodrom mezinárodních parametrů za 750 milionů korun a gymnastické tréninkové centrum pojmenované po Věře Čáslavské, které by mělo stát 400 milionů korun.

Nového zázemí pro zimní sezonu by se měli dočkat atleti, pro které se v Brně počítá s výstavbou halového areálu Campus. 

V tomto centru za 600 milionů korun by se měli připravovat reprezentanti a mělo by sloužit pro konání mezinárodních atletických závodů.

Česká radost po výhře v hale v Plzni.

V plánu je také výstavba čtrnácti hal pro míčové sporty, jako je basketbal, volejbal, házená a florbal. 

Tu největší s kapacitou 4000 diváků by mělo v roce 2022 začít stavět město Plzeň, stát by měla miliardu korun. Zbývajících třináct by mělo mít kapacitu 1500 diváků a každá z nich by měla přijít na čtvrt miliardy korun.

Investiční plán také kopíruje koncepci rozvoje ledního hokeje v Česku, která počítá s výstavbou čtyř desítek a rekonstrukcí desítky zimních stadionů v menších městech. To se ale týká až období 2030 až 2050.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...