Středa 1. května 2024, Svátek práce

Vlétli jsme na ně

8:25
KARLOVY VARY - Patřil k nejvýraznějším hráčům na ledě. Otevřel skóre, pak utkání prakticky rozhodl, když na začátku druhé třetiny zvyšoval na 5:1. "Rychlé góly nám pomohly,“ řekl hbitý karlovarský útočník Milan Procházka (30) po drtivé výhře v poměru 8:2.

Milan Procházka dal málem hattrick. foto: ČTK

Takovouhle brankovou jízdu jste si asi pořádně užili, že?
Od začátku jsme byli lepší. Navíc jsme dali rychlé góly, hra se pak uvolnila a měli jsme i nadále víc šancí, které jsme proměňovali.

V úterý jste doma poprvé v play off prohráli. Co se s vámi přes jednu noc stalo, že jste Slavii takhle roznesli?
Rychle jsme se pohybovali a nasazené tempo se nám povedlo udržet i dál během zápasu.

Úterní prohra vás zdravě naštvala, že?
Určitě. První zápas na domácím kluzišti byl smolný. Byli jsme hodně vylučováni. Proto jsme na ně chtěli vletět. Pomohlo nám, že jsme dali rychlé góly.

Vy jste na začátku druhé třetiny provedl parádní blafák náhradnímu brankáři Slavie Suchanovi. To jste měl připravené?
Dostal jsem skvělou nahrávku, pak už stačilo, abych naznačil pohyb, a gólman spadl.

Nepřemýšleli jste nad tím, že zvolníte a ušetříte nějaké síly?
Se Slavií musíte hrát naplno až do konce. Stačilo, abychom dostali dva tři blbé góly a mohlo to být ještě napínavé.

Neměli jste strach, že nervózní závěr odnese někdo zraněním?
Slavia hrála zákeřně, ale my se s takovouhle hrou umíme vyrovnat. Věděli jsme, že už to dohrajeme. Když se daří, tak to dodá větší sílu do žil. Člověk je pak všude dřív, je agresivnější.

Myslíte, že máte teď k titulu o trochu blíž, když jste soupeře převálcovali?
Slavia je pořád favoritem finále. Série je vyrovnaná. My se ale vezeme na vítězné vlně a chceme na ní dojet co nejdál.

Témata: Milan Procházka