Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Výhra číslo 300. A Kvitová chce pochopitelně další. Tenisem se nyní bavím, tvrdí

Roland Garros

  16:30
PAŘÍŽ (od našeho zpravodaje) - Jako by vše bylo naopak. V prvním kole se v chladu mořila s Dankou Koviničovou, byla dva míčky od vyřazení. Na středeční druhé kolo Roland Garros vysvitlo slunce, údery Petry Kvitové létaly razantněji a soupeřku Hsieh Su-wej vyřídila za hodinu a 10 minut 6:4, 6:1. "Cítila jsem se dobře," řekla tenistka po 300. výhře v kariéře.

Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

Jaký byl druhý zápas na turnaji?
První set byl těsný, měla jsem brejk, pak jsem ztratila servis, byly to trochu nervy. Ale jsem ráda, že jsem vyhrála první set a začala dobře ve druhém, tak jsem to chtěla.

S čím jste byla nejspokojenější?
Cítila jsem se docela dobře na nohách. Tím, jak ona hraje hrozně nepříjemně, tak jsem každý úder ani nemohla číst, kam to poletí. Doběhla jsem spoustu míčů, dneska byl pohyb na dobré úrovni. Snažila jsem se pořád vštěpovat do hlavy, že musím hrát agresivně, nemůžu to jenom odpinkávat, jinak by to bylo hodně těžké.

Petra Kvitová.
Petra Kvitová na letošním French Open.

Potěšilo vás, že v Paříži konečně vysvitlo slunce?

Potěšilo mě to už od rána, kdy jsem roztáhla rolety. Konečně hezký den. A bylo vidět, že to i trochu lépe letělo. Taky byl kurt Suzanne Lenglenové, kde jsme hrály, trochu rychlejší než Chatrier.

Cítila jste se klidněji, když jste zvládla složité první kolo?
Asi jo. Je pravda, že jsem byla dva míče od toho, abych jela domů, takže dneska byl ten zápas tak trochu za odměnu. Ale na druhou stranu, když se na zápas jde, tak tam vždycky nějaké nervy jsou. V důležitých chvílích jde adrenalin vždycky cítit.

Devatenáctkrát jste vyrazila na síť. Sedí vám to?
Cítila jsem se tam dobře. Věděla jsem, že tam budu muset hodně chodit, hlavně když ji vyženu z kurtu ven. I po servisu. Když jsem dobře zapodávala, tak jsem se snažila jít dopředu a zbytečně to neobehrávat. Nevypadá, že se dobře hýbe, ale hodně dobře to čte, takže je u míčů včas a zahraje z toho výborné úhly. Snažila jsem se nehrát moc po čárách, abych nehonila sama sebe.

Znovu jste si ale připsala dost dvojchyb - šest...
To mě netěší, samozřejmě. Když tam podání spadne, tak je to dobré. Ale bohužel by tam mohlo padat určitě trochu častěji. Teď jsem měla dva dny od zápasů volno a ani jsem moc nepodávala, takže zítra na to určitě vletíme.

Příště vás čeká Shelby Rogersová, 108. hráčka světa a přemožitelka Karolíny Plíškové. Co o ní víte?
Vím, že dobře servíruje. A dál, abych pravdu řekla, fakt nevím. Ale myslím, že asi bude hrát agresivně. Když porazila Káju... Tu moc jinak porazit nejde.

Autoři:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...